sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

12 февраля 2014 г. 00:26

4 За все приходить час відплати, - Зумій лиш час підстерегти!

Гетьман Мазепа найзагадковіша  фігура в історії нашої держави. Вороги ненавиділи хоробрість відчайдушного гетьмана, жінки закохувалися у його чуттєвість, церква проклинала, як зрадника, а поети присвячували  цілі поеми.  Його неординарна особистість та величний образ борця надихнула не одного митця на творчість. Не залишився в стороні і Байрон.
В поемі знаменитого романтика Мазепа не просто герой-коханець, не жертва обставин і почуттів, - насамперед, це людина, яка любить свою країну, пишається нею і зробить все, аби вона процвітала. Мазепа тут- дух України: простір іі степів, безкрайність полів, синь неба, мальовничість природи. А ще безумна воля до свободи.
Постать Мазепи, не просто вигаданого героя, а реальної людини, відчайдушної і принципової, одразу ж привертає до себе увагу. А його розповідь про особисті пригоди наводить на думку, що це не просто звичайна легенда, а історія людини, до якої доля була не дуже ласкава, але вона змогла стати "кимось", вірніше гетьманом, незважаючи ні на що.
Образ Мазепи - це Україна, яку так часто намагалися поставити на коліна, прив'язати до обставин, навіть знищити. Але вона хоч і схилялася інколи, та не прогиналася, вчтавала з колін і гордо несла свій тризуб і свою свободу. "Слава Україні?". Так. А ще більша слава героям, які здобували їй свободу у всі часи.

К стыду не знала о Мазепе(((

Тільки про нього?

Я не знаю украинский язык, так что извините

Вибачаю!

До речі, а як же Ви зрозуміли текст рецензії?

1)Это произведение Байрона 2) название написано по-русски у книги. Уже из названия следует о чём пойдёт речь в рецензии - о данном человеке, тут знание языка не нужно, тут только интуиция.

А як же Ви зрозуміли мій останній коментар?

Гугл переводчик вам в помощь.

Нам всім! Спасібо!

Это очень неоднозначная личность нашей страны. Даже спорная. Но такой гетьман был, а я всё больше склоняюсь верить, что историю, которую мы учили, нам искажали.

"Героям Слава!"
Як починаєш читати книжки побудовані на історичних фактах, та порівнювати з історією яку нам викладали, хоч у меня вже історія викладалась в Незалежній Україні, то щоразу відкриваешь щось нове.
Це стосується не тільки історії України, а Світової взагалі. Бо історичні постаті не можуть бути або поганими або гарними, для одних вони робили добро, для інших були ворогами.
Гадаю ми ще не раз у літературних творах доторкнемось до невідомих сторінок історії Світу та зокрема України.
Про те, що у Байрона є поема присвячена Мазепі незнала, зацікавило))))

То, что Байрон написал поэму о Мазепе, действительно интересно. Про Хмельницкого, Сагайдачного, Наливайко зарубежные авторы пока не удосужились ничего написать, хотя они любили свою Родину не меньше, а может и больше.
Для того, чтобы рассуждать о степени хорошести или негодяйстве Мазепы, я придерживаюсь мнения, что необходимо изучать источники и взгляды разных сторон и желательно, основывающихся на фактах, описанных современниками Мазепы.
Заранее извиняюсь за агрессивность высказывания, но это было вызвано не нужным здесь лозунгом украинских националистов - "Героям Слава!".

Возможно о других наших гетьманах и известных людях тоже есть упоминания у зарубежных авторов. Вот сегодня узнали о Мазепе, завтра узнаем еще о каком-нибудь произведении.
Для того чтобы говорить о конкретной исторической личности нужно перелопатить очень много информации, ибо современники тоже не всегда могут без предвзятости написать о конкретном человеке. Далеко не надо ходить достаточно почитать советских и американских авторов и их взгляды на Великую отечественную - вторую мировою войну. Для меня все кто защищал Родину - герои, мой дедушка прошел войну в армии Ватутина, его брат погиб и похоронен в Самборе. Поэтому для меня дико читать когда американцы начинают приписывать победу себе.

Мое "прискіпливе відношення до історії" началось с прочтения книги о Ричарде горбуне (одном из королей Англии). В истории он представлен как убийца своих племянников, последний из рода Йорков, который принес много несчастий стране.
Один детектив, лежа на больничной койки, от скуки начинает изучать материалы связанные с Ричардом и приходи к выводу, что много из того что приписывается Ричарду - неправда. По итогу, да историки знают, что образ Ричарда в истории представлен в искривленном виде, но видите ли все привыкли к Ричарду - злодею, поэтому менять в истории что-либо...как-то уже не с руки.

Странное у вас отношении к этой фразе. Откуда у вас такой негатив к ней.
А Слава Героям, хотя бы потому что о нас знают, и я считаю всех героями кто боролся за независимость нашей страны, кто отстаивал свое право на свободную, а не рабскую жизнь.

а як же "Богдан Хмельницький" Проспера Меріме?

Не знал. Буду знать.

Сама не знала. Почитай, це цікаво. Тут Мазепа постає з цікавої сторони. А ще, виявляється, є картини, доволі непогані, з його зображенням.

Обов'язково почитаю!
Зображення пам'ятаю тільки те, що було розтиражоване у всіх підручниках((

Славетний гетьман!
Завжди з цікавленням читаю про нього, щоразу відкриваючи щось нове. А іноземні джерела тим більш цікаві та цінні.
Така людина залишиться в історії назавжди!

Так, згодна. Просто,коли я вчила історію, Мазепу нам позиціонували, як зрадника. Тепер все бачу з іншої точки зору.

Звичайно, адже вивчення історії - теж своєрідний метод насадження ідеології, головне - вміти критично аналізувати факти, вивчати їх з різних сторін, тоді з’явиться безліч речей, які виявляються не такими, якими ми звикли їх бачити)

Так, не можу не погодитись.

я ще коли до ЗНО готувалась, пам*ятаю, гарний довідник у мене був, і там двояко трактувалась його особистість.стверджувати однозначно, що він зрадник- не правильно,на жаль,в школах так і роблять чомусь(

Так. І це не тільки з Мазепою. На превеликий жаль, є у нас герої, які зовсім не герої, і навпаки.

чесно кажучи, не знаю, як у школі показують роль Мазепи, бо історію я вчила не надто за підручниками, а зі слів свого історика. А оскільки я з Західної України, то й ставлення до цього гетьмана в мене доволі позитивне)

Ви із Західної? А звідки?

файне місто Тернопіль)

Зрозуміла. І справді файне)))

Це український переклад?

В якому плані?

У плані того на що Ви написали рецензію

Схоже на Заході Мазепа більш відомий, ніж в Росии.
Навіть Лист відзначився

Ну зрозуміло, адже це не російський герой)

Ви хочете сказати що він європейський герой?

Ні звісно, ( поосторожне, я ведь кофе пью, так и поперхнуться можно)) , просто це російський антигерй, зрадник, якщо на те пішло, тому я так і написала.

А Ви з України?

Я из Гугла!
Пушкинская "Полтава" в некотором смысле "наш ответ БайрОну"
Даже эпиграф к ней из "Мазепы" Байрона. Пушкин считал, что байроновский Мазепа ничего не имеет общего с реальным. Это связано с его великодержавным шовинизмом ("Клеветникам России") или верностью исторической правде?

Пушкин был прав. Я ведь и не утверждала, что в поэме реальные факты. Байрон был романтиком, в его произведении и Мазепа такой.

Вы так писали, не отпирайтесь. :-)
.......
Мне Ваша искренность мила.

Так я же не отпираюсь, Мазепа ведь и правда реальная историческая личность. А в поэме он ещё тот отчайдух))
-----
Спасибо:)

Вам спасибі!
отчайдух? Гугл такого слова не знає!

А вы всё по гуглу)))
А я то всего навсего забыла кавычки поставить;)

С кавычками Гугл ещё хуже не знает!

Двоечник это ваш гугл патамушта ( слово не ищите;)))

А може бути все-таки прав Байрон, а не Пушкін?

Але там і справді мало від реального Мазепи, я так думаю. Але знаєте, навряд чи ми можемо щось стверджувати "наверняка",- це відомо тільки Історіі.

Кияни вважають що художня правда вище історичної!

І я їх точку зору поділяю!

И я не знал, что есть такая поэма, что о нём писал Байрон. Спасибо, просветила :)
Да, личность неоднозначная со многих сторон. Но тем и интереснее про таких и писать, и исследовать, и читать.

А я люблю так наз. мазепинское барокко :)

Это теперь учат в 9 классе. Это хорошо. А я вот и филолог- и не знала о таком произведении.
Мазепинское барокко- звучит клёво)))