LeRoRiYa

Тысячи жизней вместо одной

21 ноября 2013 г. 04:00

Що може гарантувати автору успіх його твору? Форма? Стиль? "Родзинки?" Спроба письменника показати себе найрозумнішим? Наявність намагань вчити інших життю? Як на мене, ні. Проте одне ключове слово таки прозвучало. Життя. Саме близькість до нього гарантує автору успіх.
Якщо ви пишете про життя - про те, що могло б статися, про те, що могли б пережити й відчути реальні люди - 75% шляху до тріумфу вами вже пройдено.
Причому, жанр тут неважливий. Усе - від мемуарів та рожевих романів до фантастики й трилерів - це те, що може бути. Те, що має право на життя. І не має значення, чи є у автора вже якійсь відзнаки, чи він тільки дебютант. Найголовніше, аби він відчував те, що читачам потрібне дзеркало життя. Або якийсь альтернативний варіант його розвитку. Таке собі віконечко в паралельний світ. Шпарина, крізь яку можна зазирнути в чуже життя й докопатися до найінтимніших подробиць - від кольору білизни до думок і почуттів.
От Наталка Сняданко майстерно створює такі шпарини у чуже життя. На жаль, мені не доводилося читати інших її книжок, тож я спиратимуся тільки на цю - "Фрау Мюллер не налаштована платити більше".
У центрі історії троє жінок - Христина, Соломія та Ева. Всіх трьох поєднує колоритний і загадковий Берлін. Дві подруги подалися туди шукати кращої долі. І от одна з них вкоротила собі віку. Через що? Що могло штовхнути молоду дівчину на такий крок?
Отут вже постає простір для подальшого фантазування, еге ж? Але причин я не розкриватиму, бо не бачу сенсу вікривати у рецензіях сюжет. Одне скажу: у Наталки Сняданко є не тільки головне розуміння "дзеркальності" літератури - ключ до успіху, як на мене, а й усі ті позитивні якості, які я перелічила на початку: стиль, "родзинки", чітка структурована форма оповіді... Я не відривалася від книжки без нагальної потреби. З кожним таким письменником я все більше насолоджуюся українським словом. Чого і вам раджу.

Спасатели книг

Останнім часом довкола цієї книжки точиться багато розмов та публікується багато відгуків від захоплених до розгромних. Цікаво було прочитати Вашу рецензію.

Дуже дякую. А ви самi читали цю книжку? Як вона вам? Там досить нетрадицiйний любовний трикутник... я не прихильниця подiбних стосункiв,однак було цiкаво подивитися на свiт очима iнакомислячих так би мовити...

Ні, поки що не читав. Міркую, читати чи ні? Мабуть, через деякий час все ж таки візьмусь за неї. Десь читав, що висока ймовірність, що вона може бути визнана "Книгою року ВВС". Цікаво, здійсниться це прогноз?

Не можу відповісти однозначно. Але якщо вам цікава моя особиста думка, я б знайшла більш достойну "Книгу року". Проте я не знаю, за якими критеріями вони обирають.

А "Фрау Мюллер..." таки увійшла до короткого списку ВВС-2013. Окрім неї ще "За чверть десята" Юрія Макарова та "Далекій простір" Ярослава Мельника. Мені чомусь симпатична саме книжка Мельника, тому буду вболівати за неї. А от чи стане переможцем книжка Сняданко?

Мені сподобався "Далекий простір". Я теж за нього вболіватиму.

Ото ж і воно, що ніхто не знає! :)

"Далекий простір" переміг! :)
Хай всі сліпі нарешті прозріють!!!!!!!

Класно, я дуже рада=) Дякую за цю чудову новину!