Papapupa

30 сентября 2013 г. 15:46

Дочитала я...
Колись, після "Мати все" я заріклась читати Дашвар, бо коли на душі важко і так, ця письменниця дуже майстерно словами вгоняє іголки під нігті.
Тілько що в одній ж рецензій прочитала коментар:

Майстерно написана соціальна багнюка, яку неможливо не дочитати, а після залишається легкий стан шоку

І з цими словами я згодна на всі сто. Для мене Люко Дашвар майстер сільского українського трешу. Бо то, що народжується в неї в голові мене деколи лякає.
Спочатку історія не йде ніяк. На хуторі у декілька хатин купляю старе непригодне житло молоденька дівчинка Майя, купляє в середині зими. Поводиться вона дивно, все що можна поняти, це те, що в неї щось болить і вона від чогось втікла.

Саме ця зацікавленність "що буде далі", мабуть і тримає до чверті книги. Потом сюжет затягує, відповіді на питання починають з'являтися і книга починає набирати оберти.
Поставила чотири зірочки, бо ж справді чепляє, нікуди віж цього не дінишся, але як завжди залишає брудний осадок на душі.

тошниловка она (если не сказать блевотинка)
вот что у нее в голове? зачем так пишет при явно же таланте?

а пише, тому що "таке" продається. І дуже добре продається. Сумно.

Сумно, що дуже добре продається...

Гарна вийшла рецензія. Не знаю тільки, чи погодитися з неприємним осадом у душі. В мене такий осад був після трилогії "Биті є", але не знаю, чи варто це порівнювати. Принаймні як на мене, ця книжка краща за трилогію.

Але ж ми так і живемо. Я сама жителька села. Є у нас ті хто втік з міста. Чого не знаю і ніхто не питає. Вони викликають цікавість, бо серед сільської буденності - це як свіже повітря. Вони часто не розуміють, що це шанс почати все з нуля. Деякі починають і стають щасливими, але більшість - так себе і не знаходять. І починається бруд і болото. Дашвар майстерно описала дійсність. Чому книги-вигадки, книги-кровожерливі вбивства мають право на життя, а книга-реальність ні? Я ставлю 4, бо книга не викликає захоплення, але вона змушує задуматися, а на яке м'ясо полюю я?