irasik_books

13 сентября 2022 г. 13:01

5 Ніхто не стане чудовиськом, попередньо не побувши жертвою

Колишній прокурор Сесіл Вінґе береться за розслідування вбивства чоловіка, тіло якого знайшли у місці зливу нечистот усього Стокгольму. А допомагати йому буде однорукий вояка Мікель Кардель.

А чи зможуть вони дізнатися правди про того, хто перетворив людину на обрубок без кінцівок та очей?

_______________

Книга складається з чотирьох частин. Перші три мають різні, не пов’язані між собою, сюжетні лінії, що переплітаються у четвертій частині. І кожна частина насичена подіями, яскравими персонажами та цікавинками з повсякденного життя Швеції кінця 18 сторіччя.

Хоч книга і заявлена як детектив, але самого розслідування тут небагато. Автор більше уваги приділяє опису героїв, їх долі та самому Стокгольму. А тут є що описувати, будьте певні!

Книга не тільки жахала мене страшними подробицями, а й подекуди спонукала мої рвотні позиви. Бо Стокгольм того часу - це наймерзенніше місто Європи. А бруд і сморід на вулицях -  це не найогидніше із того, що я знайшла на сторінках цієї книги.

Але не дивлячись на всю ту гидоту, я залишилася у захваті від прочитанного. Я прониклась атмосферою книги аж до сирот на шкірі, і не хотіла розлучатися з героями, що влучили в самісіньке серце. Колоритна парочка Сесіл та Мікель - це типовий дует мозку та м'язів, де один керує розслідуванням, а другий лякає інших своїм зовнішнім виглядом. І вони точно не залишать байдужими всіх поціновувачів детективів та трилерів. Звісно, якщо шлунок у вас достатньо міцний

інстаграм