KiraNi

Жрица Лунной богини

19 мая 2022 г. 22:17

4.5 Спойлер

Час читання: 589 хвилин (9 г 49 хв)

Сюжет: Нільфгард напав на Цінтру та потім хоче забрати інші території (щось це мені нагадує в теперішньому часі та ви прийшли не про це ж читати). Ґеральт забрав дівчинку до себе, як тільки знайшов. За час бігства від бійців ворожої країни, дічинка багато що робила та дізналася не мало. Коли її прихистила одна родина, вона була щаслива, а потім з’явився відмак, якому вона призначена. Тим часом княжну шукає Ріенс, він використовує Любистка, як знавця всієї історії дитини. Рятує від катувань майстра баллад Йеннефер. Дізнається чи не знає де відьмак, та сама розуміє, що він в Каер Морені. Саме там він знайомить братів по професії і подобі с левеням та починає її тренування. До них завітала Трісс Мерігольд, яку раніше вважали мертвою під час битви. Трісс вчить Цірі фарбувати обличчя, Старшої мови та бути дівчиною. Тим часом відьмаків вона навчає бути батьками та тому, як треба виховувати. Чародійка дізналася про припадок після блакитного соку (Біла Чайка), вона дає його дівчині та впадає в трасс разом з нею, дізнається, що це дитя Старшої Крові. Джерело цікавить її але більше для вивчення, чим використання. Настає весна, Трісс, Ґеральт та Цірі їдуть, щоб дитя вчилося в храмі. По дорозі Трісс захворіла, на кордоні міста їх не пускають. Саме тут відбуваються битви з ельфами. Скойа’таелі, або Білки так називають їх, бо там не тільки ельфи, а й інші раси є. По дорозі вони зустріли Ярпена Зігріна (дивитися розповідь про дракона) та його друзів, що супроводжують війська та їжу для війни. Так вони вирішили разом пройти через ліс, де часто напади Білок відбуваються. Проходячи ліс Ґеральт показує Цірі колону ельфів, що навідували руїни Шерраведд.Відьмак і дівчинка пішли туди, Ґеральт розповів історію про Еліренн, дитя взяло білу троянду та вколовшись напророчила бій. Вони повернулись на тракт та бились зі Скойа’таелі, під час битви з кожної сторони були загиблі. Так одній зі вбитих ельфійок Цірі віддала ту троянду. Відьмак вчить дівчину бути нейтральною, бо світ не завжди ділиться на біле та чорне. Відьмак віддав Цірі в Храм, вона вчиться там чітких наук. Після приїхала до неї Йеннефер, яка навчає магії. І так левеня вчиться допоки не прийде час. Тим часом відьмак працює на кораблі. Він захищає людей від потвор, що є у воді. Так нападають під час розмови з вченим на них не тільки Жагниця, але й темерійська Стража, що шукає левеня, якого при ньому вже давно немає. Звісно він переміг. Та після ми бачимо Любистка в Оксенфурті, він навідується до академії. Зустрічає Шані, а після говорить з Дійкстрою. Тут ми дізнаємося, що Любисток шпигує за відьмаком та все ж більше цінує їх дружбу, аніж службу. Філіппа Ейльгарт супроводжує його в вигляді сови до місця, де перебуває відьмак. Так Любисток побачив, що той кохався з Шані. Вона відвела їх Мирмана. Там дізнаються про Ріенса більше. Відьмак бореться з чародієм та втім він тікає. Тим часом збираються правителі декількох територій - король Реданії, Візімір; володар Едірну, Демавенд; пан Темерії, Понтару, Магакаму й Соддену, сеньйор-протектор Брюґґе, Фольтест; король Кедвену, Генсельт; королева Лирії, Мева. Настає час знову зустрітися Ґеральту, Цірі та Йеннефер.

Висновки: Найбільше сподобалося, коли показували історії пов’язані з Ґеральтом чи Цірі. Загалом лінія сюжету з Цірі найцікавіша. Відьмак також цікаво живе та мислить, тому не нудьгуєш, а от коли зібрання королів та чародіїв було, то хотілося спати від того, що відбувається. Розумію, що це важливо, але ж так нудно. Персонажі, принаймні головні, дуже подобаються. Те як вони взросліють психологічно та фізично - чудово. Сама історія настільки цікава, що хочеться взяти наступну книгу. І я це зроблю, адже тепер є відгук на всі прочитанні книги серії і не сплутаю які події і з якої саме частини.

До зустрічі на Місяці~