Aries_Domini

30 апреля 2013 г. 02:13

У когось - тиждень високої моди, у когось - тиждень французького/британського/польського кіно. А в мене - тиждень дитячої літератури (хоча в нашому мінливому світі всі ці позначення й розмежування - не більш, ніж умовність і данина традиції). І розпочався цей тиждень надзвичайно вдало. Навіть неочікувано вдало. На "Котознавство..." я полюю віднедавна. І от, нарешті, опинилася у належному місці в належний час і здійснила одне зі своїх маленьких бажань (робити це треба порційно, потрохи, бо надмір щастя, як і взагалі надмір будь-чого, приїдається, набридає).
Власне, коти, як і люди, не схожі між собою.

Головне ж затямить потрібно,
що до нас вони дуже подібні,
а тому за одним із них
неможливо судити про всіх...

І Еліот малює нам справжнісіньку галерею котячих портретів - різноманітних, цікавих, яскравих образів, які з приємністю запам'ятовуються і до яких хочеться повертатися знову і знову. Тому кожен кіт і потребує свого неповторного імені, яке, крім звичайних домашніх імен, вповні відбиватиме особливості його характеру. Автор - чудовий знавець котячої психології, поведінки й звичок. Не погребуйте дослухатися до його (цілком жартівливих, на перший погляд) порад, коли заводитимете знайомство із вусатими-смугастими:

... Варто знати:
З котом не можна запанібрата!

І найголовніше:

Отже, як бачимо, спершу коту
запропонувати слід смакоту -
і аж тоді маю право я
нарешті назвати його на ім'я.

Ось такий шлях через терни до зірок... ой, ні, через шлунок до любові :)
Коротше кажучи, отримала масу задоволення. Це ж "must read" для кожного котолюба! Один лиш затишний і лагідний кіт на обкладинці чого вартий - просто руки сверблять приголубити й почухати за вушком. А щойно ви собі це дозволите, затямте, що більше собі не належите - ви в полоні гіпнотичних очей і такого ж гіпнотичного муркотіння.
Найбільше сподобалися мила Дженіаґарда, яка порядкує в хаті й головує над мишами й тарганами, Рам Там Таґер (він же - "кіт навпаки"), злодії Ненажера й Мишозварський і невловимий Макавіті, кіт-авантюрист. Ну, ще, звісно, Скімблшенкс, щасливий талісман британських залізничників.
На черзі - перегляд мюзиклу "Коти", легендарну пісню з якого ("Memory") не чули, мабуть, тільки немовлята.
Однозначно вдалий вечір.
Рекомендую.