7 января 2022 г. 14:42

26 червня 1997 року лондонське видавництво Bloomsbury видало першу книгу Дж.Роулінг - "Гаррі Поттер і фіоософський камінь". І саме тоді Потероманія полонила світ. чому ж так?

книги для підлітків бувають різними: від детективів і фентезі до романтики й класики, але "Гаррі Поттер і філософський камінь"- немає рівних, вона порвала всі топи і справедливо вже довгі роки посідає перше місце, як найкраща книга про магію. "Гаррі Поттер і філософський камінь"- неймовірна, ні! не так! вона ЖАХЛИВЕЗНО-БОМБАСТИЧЕО-НЕЙМОВІРНО-ЗАХОПЛИВО запаморочлива книга. мені здається, ніби мене викинули з нашої реальності, я зникла й на лекілька днів забула про гаджети та інтернет, бо по-іншому з цьою книгою- неможливо! багато хто думає, що ГП вже відшумів своє, є не актуальним і перечитувати його нудно! скажу чесно: народ ви помиляєтеся! я вже безліч разів дивтлася фільми й перечитувала серію, але читати було все ж так круто, як вперше! загадовий сюжет додає магії в маглівські будні й заставляє вірити в диво. якщо ж ви дивилися тільки фільми, то не бійтеся читати книги! запевняю без емоцій не обійдеться. багато моментів не помістилися в фільм, днщо змінили, що додає книзі ще більшої атмосфери крутості й цікавості. тепер перейдемо до переваг та недоліків книги:

➕неповторний сюжет
➕круто прописані герої
➕легка мова авторки
➕неймовірна передача всіх емоцій
➕безліч пригод
➕сильне володіння словом,  що помогло авторці дуже живо передати всі сутечки
➕найкраща, найексклюзивніша обкладинка з поміж усіх
➖відсутеість ілюстрацій

до речі, останній пунктик не є аж таким й мінусом, з цікавості я перегортувала сторінки так швидко, що напевно навіть, і не зупинялася б розглядати ілюстрації, але все жякщо ви обожнюєте малюнки, можете придбати ілюстроване видання. отже, підсумуємо: "Гаррі Поттер і філософський камінь"- книга просочена магією. вона просто фантастично-вибухово крутецька! крім магічних інструкцій, тут є рецепти їжі(якщо це можна так назвати). а що більше до вподоби вам куховарство чи магія?