4 января 2022 г. 00:07

3.5 1000 робочих місць гарантовано!

На дворі холодний туманний ранок. Безробітні збираються перед міським центром, де великими червоними літерами світяться слова про вільні вакансії на роботу. Серед усіх цих людей знаходиться жінка із немовлям, яке весь час плаче, що дуже нервує оточуючих людей. Незважаючи на те, що навколо панує спокій, в якийсь момент посеред туману з‘являється сірий, немов привид, мерседес. У всіх проминає думка, що це мер приїхав поглянути на кількість бажаючих отримати роботу. Однак коли автомобіль із ревом летить на юрбу людей, всім стає зрозуміло, що це не він.

Ось так почала історія так званого Містера Мерседеса, який скоїв масове вбивство перед міським центром. До моменту як приїхала поліція, вбивця встиг зникнути з місця злочину.

З плином часу, сидячи в себе вдома і гладячи глок свого покійного батька, детектив на пенсії Годжес отримує лист від невідомого відправника. У листі розповідаються усі деталі скоєного, як круто себе почував вбивця, яке він отримав задоволення дізнавшись, що серед загиблих було немовля, і насамкінець як йому вдалося заховати сліди.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Я би не сказала, що ця книга може поселити жах в тобі. Вона швидше як детектив із нотками крові. Історія ведеться від лиця детектива Годжеса або Містера Мерседеса. Через це історія видається ніби затягнутою, але все ж читається легко. Хоча саме те, що історія ведеться від лиць двох основних персонажів, ми можемо ближче зрозуміти їхні мотиви, повадки, думки, загалом познайомитися. Містер Мерседес — розумний та емоційно нестабільна людина, Годжес — детектив з великим стажем роботи та сильними інстинктами. Це наводить на роздуми, що ж переможе, інстинкти та стаж чи емоційність та розум.

Передається моторошна атмосфера, хоч і не на довгий час, швидше якимись уривками на кілька хвилин. Також розкриваються важливі теми, які інші чомусь не хочуть показувати.

Источник