8 сентября 2021 г. 01:58

5 Зорбас - справжня знахідка для автора

Зорбас - справжня знахідка для автора. Дотепний, кмітливий, часом із специфічним почуттям гумору (яке особисто мені припало до душі), з величезним життєвим досвідом, літній чоловік, що поводився немов збитошний хлопець. Достатньо було описати його пригоди, щоби вийшов бестселлер свого часу.

Що й зробив грецький письменник Нікос Казандзакіс у 1946 році :-) Він із захопленням описав історію їхнього знайомства і сумісного перебування на острові Крит. Після прочитання я було замислилась, чи існував цей персонаж насправді. Але складно не повірити в його існування - настільки він живий, а навіть -  сповнений життям. До того ж Вікіпедія пітвердила мої домисли - у цього героя є реальний прототип.

В романі описаний побут, традиції, часом дикі звичаї селян, які насправді в Греції існують й до сьогодні. Маючи нагоду подорожувати цією чудовою країною, начувана різних історій.

Описи природи у цій книзі - окремий вид задоволення. Український переклад - чудовий, дуже вдалий, більше того - смачний. Підглядала і російський в електронному вигляді, різниця суттєва.

Book blog BST