14 июля 2021 г. 19:26

"Бузкові дівчата". Марта Холл Келлі.

Книга, яку необхідно прочитати для загального розуміння, що творив Гітлер в окупованій Франції, Польщі а також відносно євреїв в концтаборах. Попереджаю -  дуже важка книга. Роман написаний про реальних осіб.

Книга про життя трьох жінок: Кароліну, яка працює в консульстві  Франції у Нью-Йорку, польську дівчинку Касю учасницю руху опору нацистами  у Польщі та юну німецька лікарку Герту, яка працює в жіночому концтаборі "Равенсбрюк".

Авторка почергово оповідає життя героїнь.

Кароліна- акторка театру, яка закохується в одруженого чоловіка, допомагає біженцям та дітям сиротам. Також, намагається розшукати свою любов серед полонених в нацистських концтаборах. Але авторка, дуже багато уваги приділяє одягу Кароліни, що місцями збиває.

Кася - польська дівчина, яка пережила багато чого в "Равенсбрюкі". Як каже історія, цей концтабор відомий своїми жахливими дослідженнями на жінках, саме тому авторка приділяє більше уваги саме подіям в таборі, аніж, наприклад, реальної діяльності Кароліни, яку авторка приховала.

Ну і найцікавіша, та,в той же час жахлива постать, це Герта. Юна лікарка хірург намагається влаштуватися на роботу в одну із лікарень Німеччини. Але, на той час, жінка-хірург була практично під забороною, нацисти не розуміли, як жінка може займатись такою діяльністю? Саме тому її пропонують стати дослідницею в "Равенсбрюке". Дисонанс, вона не може влаштуватись в Німеччині в лікарню, але її пропонують роботу в концтаборі. Тут авторка, трішки намудрила.

Книжка сама по собі цікава, але, як на мене, роман нібито не зв'язаний сам по собі. Місцями читаєш, як три різні книги. Тільки в кінці розумієш, чому авторка розділила саме на три частини.

Рекомендую, для загального розуміння тих часів.

7/10