unintended_mmm

13 июня 2021 г. 09:37

Ця книга - ніби повернення в минуле, туди, де я вперше розкрила книгу Сафона (це була Тінь вітру ), поринула в цей його магічно-загадковий світ і прикипіла до всього, що пише автор, всією душею.

Карлос Руїс Сафон – на сто відсотків «мій» автор і пише на сто відсотків «мої» історії. Кайфую від готичності його романів, від детективних елементів, загадок і магічності, якою просякнуто всю оповідь. Книга «Володар Туману» не стала виключенням.
Ця невеличка книжка відкриває Трилогію туману, орієнтовану на підлітків, але, (на моєму прикладі доведено!) деякі дорослі також можуть читати її запоєм.

Головні герої – підлітки: Макс, який разом з родиною переїздить на невеличкий острів, його сестра Алісія та Роланд, хлопець, з яким вони потоварищували на острові. Саме навкруги цих трьох крутиться сюжет, і саме над ними, зрештою, нависає тінь таємниці, - історії, яка сталася на цьому острові, в будинку, куди переїхала родина Макса, декілька років назад. Недоброї історії з дуже недоброю головною особою – таким собі доктором Каїном, чи то магом, чи то шарлатаном, чи і тим і тим в одній подобі.

Сюжет, герої, містична атмосфера, виняткова загадковість, - усе це захоплює з перших сторінок, затягує магнітом. Одним словом, тепер мушу прочитати продовження!

Читаючи цю підліткову книгу, розумію, звідки в автора було стільки ідей для подальшого написання дорослої серії про Цвинтар покинутих книжок, бо весь цей магічний реалізм перекочував туди, лиш з більш дорослими та заплутаними сюжетними лініями.