Natali39419

3 декабря 2012 г. 21:10

Події у книзі розгортаються у період першої української Руїни, тобто по смерті Богдана Хмельницького. Із пекла приходять на українську землю троє чортів - Недоля, Лихо та Біда. Сюжет книги розгортається на основі ще із школи відомих подій історії України, але приводом козацьких бід стають дії рогатих вершників Руїни, які здається і досі вершать свої каверзи в Україні, бо ми по цей час не навчилися долати у собі причини, тих проблем, що й досі маємо.
Письменники окремими персонажами виводять Лихо, Біду та Недолю як посланців пекла. І, гармонійно доповнюючи один одного, створюють фантастичне обрамлення для реальних історичних героїв – козаків, які оживають для боротьби із потойбіччям. Передмову до роману родинно-творчого союзу готувала письменниця Галина Пагутяк. Вона зазначила: «Кожен твір на історичну тематику має коріння в сучасності. Для мене це коріння прозирає в тому, як легко людина жертвує принципами заради грошей і влади, забуваючи, що основні моральні імперативи містяться в Божих заповідях».