19 мая 2021 г. 20:01

4 Просто шикарно!

Ще одна янг-едалт антиутопія. Кожного разу після прочитання кажу, що це востаннє. Досить з мене апокаліптичних бачень майбутнього виконаного для підліткової аудиторії. І знову беру ще одну.

І ось ще одна серія, "Той, що біжить лабіринтом" Джеймса Дешнера. Маючи з чим порівняти, можу сказати, що ця одна з найпродуманіших і найцікавіших. Та і автор за три частини не встиг скотитись до стереотипів жанру.

Як не дивно, головний герой не дратував. Не було тут сотні дрібних дурниць без змісту. Так необдумано і часто лиш інстинктивно Томас діє часто, але це реалістично. Тому зараховано. Цікаво.

Сам всесвіт знайомий. Немає нових материків, космосу чи ще чогось у стилі Авеярд чи Коллінз. Місце дії - Земля. Посушлива, хвора, технологізована і страшна, але пейзаж знайомий. Тому уявити доволі легко.

Сюжет - цікавий і оригінальний. Фінал - жорстокий і обнадійливий. Так, факапи були, особливо в другій частині, де герої ідуть через пустелю, від сутички в до фіналу книги. Провисає вона на фоні першої і третьої частин, але загалом not bad.

Трилогія вирізняється серед інших книг цього жанру. Підійде як для вибагливого читача, так і для лайтового вечора.

P. S. Зняли класну екранізацію на основі книг. Бачили?