4 мая 2021 г. 21:47

3 Виктория – победа

Цю книжку я захотіла прочитати після анотації. Тому й взяла на огляд. Враження після прочитання ж залишились посередні, бо ідея крута, а от реалізація трішки слабенька.

Але це перша книжка авторки, тому є куди рости й упевнена, що далі буде краще.

Історія розповідає про вченого Михайла Аркадійовича та його лаборанта Леоніда, які працюють над альтернативною енергією. Так, був створений кристал, який перетворює енергію із нічого. Звісно, таким відкриттям цікавиться компанія НІК, для якої цілі виправдовують засоби. А люди - це лише ресурс, який завжди можна замінити. Оце сюди й потрапляють герої.

Ну й перше, що я постійно відчувала, читаючи цю книжку, - не відповідність науковим законом, немає наукового підтвердження (хоч це і фантастика, по суті). Але ми знаємо закон про збереження енергії - ніщо нізвідки не береться і нікуди не зникає, тому тут у були питання до сюжету. Бо книжка сильно грунтується на науці, але все це мало описано. Я б хотіла більшого занурення, щоб це було більш правдиво.

Тут більше діалогів. І вони простенькі, інколи зовсім ні про що й ніяк не ведуть сюжет. Тому він і вийшов затягнутий. Щось відбуватися почало після середини книжки, а кінець узагалі дуже стрімкий (нічого не підводить до нього, аж раптом - хоп і все. Він відкритий).

Інколи я відчувала нелогічність. Але не буду вдаватися в деталі, щоб не спойлерить. Відчувається, що це перша книжка.

Проте з плюсів можу назвати - легку мову написання. Читається справді швидко, сторінок мало, але шрифт дрібний. А ще цікава ідея - мені подобається щось таке наукове, фантастичне. Могло б вийти дуже круто. І сподобалося, як авторка показує зміну характерів персонажів - центральних - із приходом влади, з настанням відповідальності тощо.

Але я люблю більшу наукову пропрацьованість у таких книгах, як от Кідрук пише. А тут усе дуже загально - заміряли два параметри й порівнюють їх протягом всієї історії. Дуже важко повірити в те, що таке могло б бути.

До речі, книжка нагадала мені популярні серіали по телевізору. Справді можна було б екранізувати.

Источник