15 сентября 2012 г. 15:41

Ох, и разные же мы! Как же сильно чувствуется, что прошло уже много-много веков! Я абсолютно не понимаю, о какой вине Эдипа может идти речь, как можно всем быть такими овцами, послушно выполняющими приказы своего пастуха. Не понимаю ни единого персонажа. Но! Если попытаться влезть в шкуру человека того времени и допустить, что все так и должно быть, что поступки обоснованы, а мир именно таков, каким описывает его Софокл, то "Царь Эдип" становится одним из самых великолепных произведений античной литературы, мною прочитанных. Это несравненный язык, по-настоящему глубокие образы и такая невыразимо сильная печаль в каждой строчке, что не остается никаких сомнений, почему Софокла возвели на пъедестал древнегреческих трагиков. Мощь чистых чувств, пока еще незамутненная литературными вывертами современности. Сила. Отчаяние. Выбор.

8 / 10

Пам"ятається, на першому курсі ця трагедія вразила мене чи не найбільше з усього давно грецького-римського. Навіть сам сюжет (батьки-діти і матір-дружина) і сьогодні мозок вибухає.

От знаєш, якось дивно там з темою інцеста... З одного боку, всі руки заламували і т.д., а з іншого от не склалося в мене враження, що це головний гріх з точки зору Софокла. Йому, здається, не впало до душі те, що Едіп не послухався богів. Як ти вважаєш?

А що тобі ще сподобалося з антички? Де вчилася? :)

Так ага, інцест - це таке, греки взагалі, як я пам"ятаю з історії культури, досить вільні люди були щодо інтимних стосунків. А от боги! Це огого і ойойой! ))
Взагалі я читала все це вже давно, єдине, що відразу, без конспектів і гугла приходить на думку - "Лісістрата". Ото я тоді сміялася)) Це ж класика навіть зараз)) Може, як поритися в конспектах, ще щось згадається. Хоча ти ж сама розумієш, як на першому курсі та античка сприймається)) А з тих пір я хоч і думала щось перечитати, але "so many books, so little time".
А вчилася я давно і неправда) В Університеті "Україна" в Києві, він широкопрофільний, а я в результаті випустилася як редактор-книговидавець)

Ой, так! Хто ото вирішил ставити античку на першому курсі! Я теж нічого з тих пір не памятаю ))