Sopromat

24 февраля 2021 г. 14:11

4 Печаль та смуток.

Чи взявся би я за цю книгу, якби не схвальні відгуки В. Полозкової? Навряд.
Чи взявся б я читати її. якби вона не мала високу винагороду?
що можна очікувати від історії, народженої в Індії? Романтики? Краси? Сліз? Карколомної мішанини з підмінами, спокусливими поглядами файнооких красунь? Перемоги кохання над темними силами застарілих консерваторів?
Облиште! Це дуже жорстока історія. Від неї йде смертельний холод, підлий розрахунок, брехня героїв.
Яскравий стиль авторки я б рекомендував вивчати на філологічних факультетах. Чого варта така фраза: "Тиша підібрала спідницю й вислизнула"? Від епізоду з жахливою предсмертною маскою одного з героїв волосся стають дибки.
Вміння передавати запахи теж неперевершено: оцта та асафетіди; рибного каррі та деревного диму; старих троянд та нудотних солодощів.
Роман про дорослих, які знівечили свої душі ненавістю, заздрістю, хтивістю, безпокаранностю. І щоб не виглядати гидотною пліснявою збоченців, розповсюджують цю заразу на дітей. Пригощаючи однією лапою солодощами, а іншою - задовольняючи свої ниці потреби.
! Не читати ніжним істотам, що дзюрять шампанським, миються у джакузі, какають тістечками.
Страшна, важка ( морально) книга. Периодично відкладав, відволікаючись на щось позитивне. З полегшенням перегорнув останню сторінку, залишивши в душі печаль та смуток.