Nina_M

21 февраля 2021 г. 19:17

Обрала цю книгу для позакласного читання в 9 класі. І знаю точно, що не прогадала. Хоч діти вже були вражені чудовими Володимир Арєнєв - Душниця і Андрій Бачинський - 140 децибелів тиші , упевнена, що історія про страх і сміливість, про перемоги й поразки, про іншу сім'ю та інший дім, розказані голосами двох підлітків, брата і сестри, зайде на ура.
Герої книги - типові школярі, у яких можна впізнати своїх однолітків, дітей, сусідів, учнів чи навіть себе. Артем і Поля живуть із батьком у Києві, адже батьки розлучилися і мама знайшла своє щастя в Америці. Між батьками лежить глибока образа одне на одного, а тим часом діти ніби живуть у своєму власному, цілком окремішньому світі. Артем - баскетболіст, Поля - його талісман. Здається, тільки ці теплі стосунки й рятують їх. Якщо дівчинка ще тримається за скайп-дзвінки з мамою, то Арчі живе лише спортом і - трохи - дівчатами. Батько, попри фізичну присутність в одній квартирі, завжди ніби десь далеко. Але й він уміє дивувати. І навіть Арчі з подивом помічає часом, що все ж дуже схожий на тата
Історія зовсім коротка - якісь 100 і трішки сторінок. Проте в ній багато думок, які турбують сучасних підлітків, багато з яких і справді живуть у своєму світі, - світі, у якому зникли слова.