27 января 2021 г. 22:22

4 Название предложил Джек Керуак. Я не понимал, что оно означает до самого своего недавнего пробуждения. Означает же название именно то, что говорят слова: ГОЛЫЙ ЗАВТРАК – застывшее мгновение, когда всем видно, что на конце каждой вилки

Дивна книга, дуже дивна книга, але тільки до того часу, поки не познайомитися з біографією автора –Берроуз, бувши одним із найяскравіших представників біт-покоління, довго лікувався від наркозалежності. А ще він ненароком вбив власну дружину. А ще саме після того почав писати, бо, за його словами, іншого вибору у нього вже не було. А ще він пережив усіх близьких і дорогих йому людей: сина, дружину, Керуака.

«Голий ланч» ─ це антироман, написаний за допомогою «методу натинань» (текст розрізається і перемішується у випадковому порядку для створення нового твору). В ньому легко втратити логіку подій у загубитися у сюжеті (який тут все-таки є). Вихід тільки один – повільно пливти потоком свідомості, поступово виділяючи із фрагментів ідейну картину.

Тут багато насильства, жорстокості, сексуальних сцен, одностатевих стосунків і взагалі всякого «бруду», тому перед прочитанням варто подумати, чи треба воно вам. Це виворіт світу, де немає жодних проблисків світла, навіть у кінці тунелю. Непристойний твір. Непристойний до прекрасного.

Тут висміюються державна система, правоохоронні органи, релігія, секс, свобода. Багато сцен надмірно гіперболізовані – зроблено все можливе, аби було максимально незручно читати, а часом навіть блювати тягнуло. Виправданий літературний прийом у випадку Берроуза.

По «Голому ланчу» знято фільм, також є кінострічка про формування біт-покоління – «Убий своїх коханих». Перший не дивилася, а другий раджу, бо він розкішний.