16 января 2021 г. 16:13

5 Про людей і їхні життя, якби вони були королями і лордами

Бути готовим до влади не може ніхто. Особливо в демократіях, де нема традиції формувати еліти, або де ця традиція була недавно зруйнована. Інша справа якщо тебе ростять на короля чи лорда. Купа народу працює над тим, аби ти вмів читати карти, битись мечем, вести розумні діалоги за столом, їздити на конях і розуміти своє місце серед інших. Коли вся рідня щоденно з шкіри лізе, аби ти памятав про свій рід, розумів поняття честі, поважав старших за віком і званням. І коли такий вишкіл ведеться у всіх домах королівства, коли всі діти цих домів виростають з базовим набором знань і вмінь, то стежити за їхнім життям стає особливо цікаво. Вибір, який вони роблять, виказує, які вони насправді. Кожна дія має мотивацію, яка пройшла крізь решето «знання-традиція-честь» і її чистий залишок - яка людина, з яким нутром пробивається крізь все це. Скільки зради вона готова додати в своє рішення, скількома ідеями і людьми пожертувати, як далеко відійти від свого ідеального Я. Скільки страждань і болю готова пережити в ім’я честі, для порятунку людей, заради продовження справи дідів. В цій книзі багато імен, подій та територій. Багато боїв, крові та інтриг. В цих історіях легко загубитись і потонути. Але так само багато думок цікавих і різних людей, за якими хочеться плисти, і які не хочеться відпускати. Вони помагають знайтись знову, заземлитись і знайти для свого розуму багато на подумати. Найстрашніша людина та, яка справедива в усьому, а страх ранить глибше за меч, особливо коли зима на підході.