nimfobelka

6 августа 2012 г. 16:49

Знову привіт від моєї шановної пані Кремінської. Навіть погортала конспект, щоб згадати, прикладом чого був цей твір.
Царівну Наталку порівнюють з Попелюшкою. Тільки Попелюшка з дому мачухи потрапила на бал і одразу до прекрасного принца в обійми, а от Наталці довелося стерпіти, окрім гноблення тітки та усвідомлення повної самотності у цьому світі, розчарування в коханому колись чоловікові, і не одне; розчарування у власних здібностях; спроби жити відносно самостійно у наскрізь чоловічому світі, де жінка може бути тільки вчителькою, швачкою, літераторкою або "товаришкою".
Вона побачила, що таке приязність і небайдужість людей і врешті діждалася свого принца, діждалася свого "полудня".
Це чудовий, цікавий, сповнений емоцій, переживань та роздумів твір, і я не розумію тих, хто складає шкільні програми, адже "Людина" з тієї самої програми надовго відбила мені бажання взагалі брати до рук твори Кобилянської. І не краще було би читати "Царівну"? Теми ж начебто перегукуються, питання одні й ті самі піднімаються, але подано все набагато цікавіше.
Мабуть, я просто чогось не розумію.

А чим вам "Людина" не до смаку?))

Екранізацію "Царівни" бачила безліч разів.

я її читала довго, нудно і без задоволення. Чесно кажучи, не пам`ятаю, чому склалося таке враження, але Кобилянську я добровільно до рук не брала років з чотири. В университеті потихеньку долала це враження, читаючи за завданням її новели та оповідання, а цього літа "Землю" прочитала з великим задоволенням і "Царівну" також.
Може, просто подорослішала, і має сенс перечитати "Людину" :)

о, це нагадує мені уроки літератури у школі, захотілося перечитати класичні українські твори.

я, до речі, починаю любити українську літературу) Читаю і шкільну програму, і университетську, і розумію, що я була неправа, ігноруючи стільки всього прекрасного