ami568

14 ноября 2020 г. 18:52

Роман з багатьма смислами - політичним, соціальним, романтичним, патріотичним, визвольним. Для мене все ж було більше політичних мотивів.

Іван Франко істинно великий писменник, який, здавалось би, просто мовою так зописав життя карпатського українського селища. І зописав як справжню маленьку демократичну країну, де існує справжня влада народу, де суспільство очолює людина, яка любить людей, яка душою боліє за своє село, і не має з того ніякого зиску. Він вміє влаштувати своє життя сам, і не зацікавлений в привілеях можновладця. А своїми односельцями не керує, а дає їм поради, напуття. Це аж ніяк не накази, а досвід, чесне життя, чиста душа, які генерують ідеї, що йдуть на користь не тільки одному селу, а й сусідам. Захар Беркут - яскравий образ українського патріота, мудреця, який дуже актуальний в наш час. Зараз у нас в країні такого не вистачає.

Були моменти, коли Захар Беркут таки трохи дратував своєю надмірною правильністю, категоричними висновками. Але всеж, як показали подальші події, його поведінка була виправдана. Жорстко, але тільки на благо громаді, ніяких потурань ворогові.

Красиво описана історія кохання Мирослави та Максима, своєрідна історія Ромео та Джульети на український манір. Глибокі почуття між такими різними людьми теж додали в роман цікаву ноту.

Дещо казковий твір, але вміщує в себе всі основні проблеми українського народу, і найголовніше - боротьбу за незалежність.

Роман со многими смыслами - политическим, социальным, романтичным, патриотическим, освободительным. Для меня все же было больше политических мотивов.

Иван Франко истинно великий писатель, который, казалось бы, простым языком так описал жизни карпатского украинского поселка. И описал, как настоящую маленькую демократическую страну, где существует настоящая власть народа, где общество возглавляет человек, который любит людей, который душой болеет за свое село, и не имеет с того никакой выгоды. Он умеет устроить свою жизнь сам, и не заинтересован в привилегиях чиновника. А своими односельчанами не управляет, а дает им советы, напутствия. Это отнюдь не приказы, а опыт, честная жизнь, чистая душа, генерирующие идеи, идущие на пользу не только одному селу, но и соседям. Захар Беркут - яркий образ украинского патриота, мудреца, который очень актуален в наше время. Сейчас у нас в стране такого не хватает.

Были моменты, когда Захар Беркут таки немного раздражал своей чрезмерной правильностью, категоричными выводами. Но все же, как показали дальнейшие события, его поведение было оправдано. Жестко, но только на благо обществу, никаких поблажек врагу.

Красиво описана история любви Мирославы и Максима, своеобразная история Ромео и Джульетты на украинский манер. Глубокие чувства между такими разными людьми тоже добавили в роман интересную ноту.

Несколько сказочное произведение, но вмещает в себя все основные проблемы украинского народа, и самое главное - борьбу за независимость.

Игра в классики