2 ноября 2020 г. 16:14

4 Спочатку вона розчаровує, але потім неможливо відірватися.

Дуже незвичний ліричний роман. Декілька сюжетних ліній. Оповідь ведеться від імені різних героїв, але це не заважає, а навпаки допомагає окунутися в сюжет з різних сторін. Завдяки цьому прийому нас вражає складність розповіді, яка охоплює декілька дотичних сюжетних ліній.

В цій історії є і горе, і насилля, і любов, і вибір між матеріальним та моральним.

Ліза Маккалін, втративши свою доньку при жахливих обставинах, тікає від свого чоловіка із старшою донькою в невеличке прибережне містечко.
Саме містечко особливе своїми морськими жителями - дельфінами та китами, які відіграють велику роль протягом всієї книги.
Несподівано, там з'являється Майк, який стає своїм серед мешканців цього міста, але веде подвійне життя. Так, як його справжньою місією є отримати дозволи для побудови розкішного готелю в цьому вигідному місці. І компанію яку він представляє не хвилює, яку шкоду навколишньому середовищу представляє їх проект.
Згодом виявляється що будівництвом цього комплексу він руйнує життя Лізи, її доньки, та інших людей до яких він встиг прив'язатися.
Коли він їде геть, його мучать бажання відступити від меркантильних планів і шукати компроміси. Але чи виправить він свої помилки? Які випробування чекають на нього і на його нових друзів?

Ну і звісно ж про любов...
Він - заручений, успішний чоловік за крок до кар'єрного злету, приїжджає у робоче відрядження.
Вона - холодна, відсторонена, недовірлива, з непосильною ношею втрати рідної дитини.

Це не було кохання з першого погляду. Їх зустріч була сповнена болі, сумнівів, самовідданості. Вони немов би з різних світів, але доля вирішила їх поєднати.

Атмосфера цієї книги добре підходить для читання влітку. Багато описів китів, дельфінів, моря, прибережжя. Поринувши в рядки роману ви відчуваєте те солоне повітря, гарячий пісок під ногами, ту любов і захват від морських жителів.

Можна навіть сказати, що автор піднімає проблеми екології.

Було й багато моментів з якими хотілося сперечатися. Проблеми здавалися перебільшені, а деякі реакції героїв егоїстичні. Але це не завадило читати не відриваючись від цієї історії.

Були моменти в цій книзі коли я плакала.

Наприклад, коли маленька дівчинка, донька головної героїні опинилася сама в морі, в шторм, а руль її маленького човна заблокували блукаючі рибальські сіті, або "стіна смерті". Я ридала.
А ще, та частина де нарешті розповідалася історія як померла молодша дитина Лізи Маккалін. Я просто завмерла із комком в горлі.

! Не кидайте цю книгу в перших главах!
Перших декілька глав я не могла нічого зрозуміти, події відбувалися в різних місцях, багато описів і персонажів, які не зрозуміло як поєднуються.
Проте, пройшовши цю частину, з'являється повне розуміння головної сюжетної лінії та про що говорять всі попередні деталі, і ти просто занурюєшся в розповідь не відриваючись.