Sopromat

15 октября 2020 г. 09:29

4 "Система раннього оповіщення"

Нвже я такий несправедливий до Дж. Барнса та занижую "оцінку"? Для мене показник красивого слогу- кількість виписаних цитат. До стилістики Метра не причепишся.
Так що ж мене "муляє"?
Мабуть- відношення автора до читача. Можливо, помиляюся, але крізь цю файність відчуваю не стільки презирство і зарозумілість, скільки поблажливість та недовіру ( чи зрозумію натяк. підтекст?)
В романі "Як все було"- тема подружніх та дружніх взаємин.
Це тонкий та склизький лід.
Посягання на святе- чоловічу дружбу.
Тут сильні загадкові жінки. Одна з них задає собі вірне запитання :що вона має такого, що мужчини різні за складом характеру і темпераменту сповнені бажанням володіти нею?
Не згоден з фразою: "...чоловік ніколи не йде від дружини до жінки, яка старше за нього". Знаю дві сім'ї, де таке сталося. Колишні жінки вражені: "Зрозуміла ( можливо б), якщо б- до молодшої..." Нажаль, не можу розповісте про це в "Історіях".
Тепер- про мужчин в романі. Маючи властивість "приміряти" на себе ситуації, що склалися, то не хотів би опинитися на місці Стюарта. Подвійна втрата. Був би він грубий, не розуміючий ... Жаль його. Але це не те, що повинен викликати мужчина.
Не можу назвати мерзотником Оллі. Хлопчина в тілі дорослого.
Треба було поставити 5 зірок, але застереження автора про пастку напружує. Як і думка про те, що ж приховує моя кохана жінка? І як зростає наш кущ троянд у кінці виноградника?