Nina_M

17 августа 2020 г. 22:43

Дуже рідко, на жаль, буває так, щоб друга книга серії не поступалася першій. На щастя, цей стереотип не спрацював для 2 книги тетралогії Володимира Рутківського, за яку автор у 2012 році отримав Шевченківську премію.
Книга дійсно дуже цікава. На правду, вона видалася мені навіть кращою за першу частину: там ще тільки "розхитувалися", була своєрідна спроба пояснити юним читачам, чому козаки опинилися "за порогами". Друга книга - це справді розповідь для допитливих, тих, хто не може спокійно спати, міркуючи про те, що ж відбулося далі з героями. Власне, для таких, як я)
Ця книга цікавіша, бо герої змінилися, виросли фізично й морально. Бо це як зустріч із давніми гарними друзями, які ладні на відчайдушні героїчні вчинки, які завжди підставлять дружнє плече й допоможуть. Це хоробрі воїни, справжні козаки в усіх значеннях, що їх ми звикли вкладати в це слово. А ще більшої привабливості набуває твір, коли йдеться про невідоме й фантастичне - про характерництво. То справді цікаво й таємничо, як усе, що не вкладається в голові, коли опираєшся лише на здоровий глузд.
Окремо хочу сказати про ілюстрації, створені Максимом Паленком. Це взагалі окремий діалог із читачем. Неможливо просто ковзнути поглядом по сторінці, доводиться шукати глибокий філософський зміст у кожній картинці. Неймовірно!
картинка Nina_M картинка Nina_M
картинка Nina_M картинка Nina_M