9 июля 2020 г. 23:08

4 Правила як здобувати друзів і впливати на людей

Книга Дейла Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей» є однією з найефективніших книг на тему людських взаємин. Попри те, що книга була написана в 1937 році, вона актуальна і застосовується навіть зараз. Тому, якщо ви хочете побудувати відносини з людьми або ж поліпшити свої лідерські якості, вам варто звернути увагу на правила, що розробив Карнегі. Ось кілька моїх улюблених:

Щиро цікавтесь людьми та створюйте можливості для того, щоб вони ділилися інтересами та переживаннями.

Більшість людей люблять говорити про себе, адже людина є головним актором у своєму життєвому кіно і цінує свої минулі досягнення. Карнегі ж стверджує, що якщо ви хочете бути комунікативним та завоювати повагу і любов вашого співрозмовника, ви повинні щиро цікавитися людьми, ставити їм запитання, уважно слухати, а також створювати умови для того, щоб люди більше говорили про себе.

Якщо ви хочете, щоб інші люди щось для вас зробили, думайте в першу чергу не про ту вигоду, яку отримайте ви, а про те, що ви можете запропонувати їм.

Автор наводить дуже хороший приклад: він говорить, якщо ми йдемо ловити рибу потрібно почепити черв'ячка на гачок, бо ми знаємо що рибі подобаються черв'ячки і вона їх з'їсть. Якщо ж ми почепимо на гачок наш улюблений торт то риба просто не потрапить на гачок і ми не зможемо її зловити. Висновок: завжди враховуйте інтереси інших людей.

Підкреслюйте позитивні якості інших людей, завжди говоріть їм про це і давайте їм відчути себе важливими.

Почуття власної важливості є одним з життєво необхідних почуттів на світі. Наприклад, якщо у вас є знайомий, який добре грає на гітарі і ви хочете щоб він допоміг вам в освоєнні цього інструменту, ефективним буде сказати, що вам дуже подобається саме його гра на гітарі, і ви більше ні в кого крім нього не хочете вчитися грати.

Ніколи не критикуйте людей, а також не використовуйте фрази: "твоя думка не правильна" або "ти робиш не правильно це..."

Використання таких виразів призводить до того, що людина почне від вас віддалятися. Адже коли хтось чує подібні вирази, він одразу займає позицію самозахисту і намагається довести вам зворотню думку. Вже навіть не чуючи ваших аргументів, людина буде все більше переконуватися в правоті своїх думок.

Якщо ви допустили помилку, то визнайте її, а також виявляйте емпатію щодо інших людей.

Не потрібно знаходити десятки відмовок, якщо ви дійсно припустилися помилки. Щире зізнання у тому, що ви дійсно помилилися, викликає в людей емпатію та повагу, а не ще більше роздратування.

Ще більше оглядів на книги українською https://t.me/ka1dzen