Nina_M

17 июня 2020 г. 11:55

Майже тиждень намагаюся сформулювати свою думку про цей роман, але все одно буде сумбур.
Отже, це сімейна сага про кілька поколінь нещасних жінок. Героїні начебто не схожі між собою, але врешті-решт їхні долі виявляються майже ідентичними. Направду, вони нещасні через те, що намагаються відповідати стереотипам та уявленням про те, якою має бути жінка: вийти заміж, народити дітей, для сторонніх людей здаватися гарною дружиною та матір’ю...,
На мою думку, цей роман навіть не про жіноче питання, себто про те, як жінка тягне на собі сім’ю і перестає бути сама собою. Мені здається, головне в ньому те, що наше життя відпочатково залежить від того, у якій сім’ї ми народилися, у який історичний проміжок часу... Однак авторка намагається переконати, що ми все-таки можемо змінити життя. Правда, вона пропонує втечу як варіант вирішення питання, а це мені зовсім не імпонує(
Окремо хочу сказати про переклад роману українською. Він майже бездоганняий. Але поруч із такими маловживаними словами, як "лазничка" час від часу виринають поодинокі русизми, на яких несвідомо "спотикаєшся".

Для тех, кто читает на русском

Почти неделю пытаюсь сформулировать свое мнение об этом романе, но все равно будет сумбур.
Итак, это семейная сага о нескольких поколениях несчастных женщин. Героини вроде не похожи между собой, но в конце концов их судьбы оказываются почти идентичными. Действительно, они несчастны из-за того, что пытаются соответствовать стереотипам и представлениям о том, какой должна быть женщина: выйти замуж, родить детей, для посторонних людей казаться хорошей женой и матерью ...,
По моему мнению, этот роман даже не о женском вопрос, то есть о том, как женщина тянет на себе семью и перестает быть сама собой. Мне кажется, главное в нем то, что наша жизнь изначально зависит от того, в какой семье мы родились, в какой исторический промежуток времени ... Однако автор пытается убедить, что мы все-таки можем изменить жизнь. Правда, она предлагает побег как вариант решения вопроса, а это мне совсем не импонирует (
Отдельно хочу сказать о переводе романа на украинский. Он почти безупречен. Но рядом с такими малоприменимыми словами, как "лазничка" время от времени всплывают единичные руссизмы, на которых бессознательно "спотыкаешься".

Книга прочитана в рамках игры "Лампомоб 2020".
Щиро дякую за пораду i_am_dashka ( dolli_k )!
Книга прочитана у групі "Читаємо українське!" Пиріг для іменинника

Источник

Будь ласка! Рада, що сподобалася книга. Хочу почитати ще якийсь її роман найближчим часом.
А видання ці неймовірно гарні, у мене, на жаль, російське в м'якій палітурці.

Друкований варіант із тими фото, навколо яких усе крутиться?

Так, цей дуже гарний.

Оо, я саме так це собі й уявляла)