11 мая 2020 г. 23:13

5 Той,що пройшов через віки

З дитинства мені подобалася міфологія, стародавні епоси, історії про величних героїв. Одного разу я почув за епос про Беовульфа. Давно хотів його прочитати, але все не наважувався, адже староскандинавський текст складний для сприйняття. Та все ж таки бажання перемогло, і тепер з упевненістю можу сказати, що мої вагання були недаремні.
Для відтворення культурної особливості твору перекладачем збережена стилістика написання давньоанглійського алітераційного вірша.
Епос про Беовульфа справив велике враження на подальшу культуру. Так, наприклад Дж. Р. Р. Толкін, створюючи Володаря Перснів та Хоббіта, надихався саме цим твором.
Автор відкриває перед нами події VI століття - бурхливий і жорстокий світ, світ могутніх конунгів і їх бойових дружин, завойовницьких походів і кривавих битв. Події відбуваються ще до часів великого переселення народів на місці теперішньої Данії.
Перед нами постає Беовульф - геатський славний воїн, за пригодами якого ми спостерігаємо протягом усього твору. Це і битва з чудовиськом Гренделем, на якого він іде абсолютно беззбройний, щоб здобути абсолютної слави. Це і становлення особистості, від молодого, безстрашного, самовпевненого Беовульфа-героя при Данському дворі короля до, з кожною битвою, дорослішого, не такого запального, суворого Беовульфа-конунга, правителя власного геатського королівства.
Щоб дізнатися про життя та пригоди величного Беовульфа, ознайомтеся з цим твором. Рекомендую до читання особливо тим, хто пише чи збирається писати свої твори - Беовульф допоможе вам наповнити ваших персонажей характером.