dolli_k

субъективно обо всём

6 мая 2020 г. 17:41

Предел, для всех нас есть предел. Есть предел нашей настойчивости, предел тому, сколько раз можно просить милостей у жизни. Тому, сколько её отказов можно вытерпеть.

А есть предел тому, насколько детектив может вызвать скуку. Я бы вообще не очень согласилась с тем, что это детектив в классическом понимании этого жанра. Это, скорее, исповедь героини с элементами детективной истории. Это книга о Смилле и её поисках. Поисках ответов на различные вопросы.

Так, все начинается с того, что с крыши падает сын Смиллиной соседки-алкоголички. Инспектор не открывает дело, списав всё на самоубийство. Но Смилла знает, что мальчик Исайя невероятно боялся высоты и поэтому не мог сам это сделать. К тому же, она очень тонко чувствует снег, умеет читать следы. Смилла понимает, что мальчика преследовали и напугали. Ей просто физически необходимо во всем разобраться.

Знаете это чувство, когда что-то прямо нужно сделать? У тебя вроде бы всё тело чешется, и ты понимаешь, что не будет тебе покоя, пока не выполнишь задуманное. Вот и у Смиллы раскрытие тайны гибели Исайи вызывает такие же ощущения. Ведь мальчик смог стать ей по-настоящему близким и важным. Он был её другом. А для женщины, которая держалась в стороне от всех людей, это оказалось неожиданно.

Начало очень меня заинтриговало. Но дальше вся история была довольно скучной, поэтому мне даже развязку узнать особо не хотелось. Мне не хватило динамики развития событий. Да и каких-то эмоций. Поэтому история уже начала забываться.

Українською
Межа, для всіх нас є межа. Є межа нашій наполегливості, межа тому, скільки разів можна просити милостей у життя. Тому, скільки його відмов можна витерпіти.

А є межа тому, наскільки детектив може викликати нудьгу. Я би взагалі не дуже погодилася з тим, що це детектив у класичному розумінні цього жанру. Це, скоріше, сповідь героїні з елементами детективної історії. Це книга про Сміллу та її пошуки. Пошуки відповідей на різні запитання.

Так, усе починається з того, що з даху падає син Сміллиної сусідки-алкоголічки. Інспектор не відкриває справу, списавши все на самогубство. Але Смілла знає, що хлопчик Ісайя неймовірно боявся висоти й тому не міг сам це зробити. До того ж, вона дуже тонко відчуває сніг, уміє читати сліди. Смілла розуміє, що хлопчика переслідували й налякали. Їй просто фізично необхідно у всьому розібратися.

Знаєте це відчуття, коли щось прямо потрібно зробити? У тебе ніби все тіло чешеться, і ти розумієш, що не буде тобі спокою, допоки не виконаєш задумане. От і в Смілли розкриття таємниці загибелі Ісайї викликає такі відчуття. Адже хлопчик зміг стати їй по-справжньому близьким і важливим. Він був її другом. А для жінки, яка трималася осторонь від усіх людей, це виявилося несподівано.

Початок дуже мене заінтригував. Але далі вся історія була доволі нудною, тому мені навіть розв'язку дізнатися не особливо хотілося. Мені не вистачило динаміки розвитку подій. Та і якихось емоцій. Тому історія вже почала забуватися.

Прочитано в рамках групи Читаємо українською! Зимове ЧУ. Дякую Ryna_Mocko за пораду.