23 апреля 2020 г. 21:38

4 Спойлер

Колись я багато читала, могла з легкістю прочитати за вечір книгу, а за рік біля двісті. Здебільшого це були розважальні книги, але  було так цікаво та приємно на декілька годин переміститися, погрузитися в зовсім інший світ, побути в житті героїв, порадіти за них чи співпереживати. Я часто бувала на літературних порталах і ми довго могли обговорювати, а чому ж героїня вчинила саме так, чи чому автор вирішила закінчити книгу ось таким от чином. Потім моє життя заполонили цифри, і на книги лишалося часу й натхнення все менше, а читати без наміру поринути в книгу з головою - це просто злочин. Звісно, час від часу я все ж щось читала, іноді механічно, іноді захоплено, але вже значно менше. Сумно на полиці стояли зо три десятки куплених і непрочитаних книг і чекали своєї черги. Ще більш сумно було, що деякі з них читати зовсім вже й не хотілося, адже вони відповідали якимось моментам у минулому і здавалися вже зовсім нецікавими чи недоречними. Але потім я вирішила, що пора надолужувати й потрошку розгрібати свої книжкові запаси.

Цю книгу колись подарував мені чоловік, на той момент ще майбутній. Мені часто дарують книги, адже я часто розповідаю як люблю читати. Мабуть він хотів, щоб я була ще більш чарівною та жіночною)) Це з уст мужчини завжди звучить дещо двозначно, тому я прочитала один розділ заради пристойності, надула губки і книгу відклала. Повернулася я до неї на карантині, коли вільного часу стало відчутно більше, і що мене здивувало, прочитала з задоволенням. Вона не стане моєю настільною книгою і навряд чи докорінно змінить моє життя, але я з цікавістю прочитала секрети шарму француженок з погляду американки, і деякі поради захотіла перейняти до власного життя. Після таких книг хочеться жити елегантно, гарно сервірувати стіл, одягнути спідницю, яка вже надто довго чекає свого часу, купити красивий букет квітів та закохатися - у чоловіка, у те що робиш, чи просто у життя. Трошки пригальмувати і насолодитися вечерею, розмовою, прогулянкою, просто глянути яке ж красиве твоє місто. І кайфанути від усього цього, що зрештою і робить жінку чарівною. Я не надто люблю обособлень, тому не погоджуся, що всі француженки володіють особливим шармом, але те що більшість французьких жінок дозволяють собі повніше насолоджуватися життям, це так. От в цьому і варто брати з них приклад. А ще захотілося продовжити вивчати французьку мову, яка є винятково чарівною, налити келих вина, вмоститися зручно та мріяти про майбутню подорож до Парижу.