yahooella

17 января 2012 г. 02:48

Він не завжди мав рацію, проте завжди був чесний і писав добрі, правдиві книги, що доходили до серця людини, його хвилювали найгостріші проблеми сторіччя – війна і фашизм. У нього не було засобів їх зупинити, але він умів їх ненавидіти і протиставив їм непереможну людську гідність.
Д. Затонський

"Тріумфальна арка" - мій другий після "Трьох товаришів" прочитаний роман Ремарка. Підкорює тим, що автор залишається вірним своєму щирому, проникливому стилю написання, цінує життя і зневажає нацизм.

Сюжет
1939-й рік. Людство на порозі Другої Світової Війни. В Парижі нелегальний німецький емігрант, талановитий хірург Равік заробляє на життя, виконуючи за безцінь складні операції замість своїх іменитих, проте бездарних французьких колег. Відсутність документів та статус вигнанця не залишають йому надії на нормальне життя. Випадково допомігши у скруті невідомій італійській актрисі Джоан, Равік спочатку не знає як її спекатись, але зрештою проникається почуттям до неї. Він кохає Джоан стриманою, розважливою любов’ю, а вона… також прив’язана до Равіка, однак любить красиве життя і не гребує іншими чоловіками. Складні стосунки закоханих обтяжуються ще й тим, що Равікові не дають спокою відголоски минулого, адже він утікач з фашистського концтабору, де його катували, а кохану жінку довели до самогубства гестапівці. І ось несподівано Равік зустрічає свого головного мучителя Гааке в Парижі…

Сподобалось:
- те, що автор створює гнітюче відчуття безвиході напередодні війни, практично не вдаючись до опису тяжких сцен;
- чесність на межі автобіографічності;
- ставлення героїв до алкоголю;
- сцена з Гааке у лісі;
- сильний фінал.

Не сподобалось:
- статичність оповіді;
- надмірна кількість зайвих слів і балачок про кохання.

Після прочитання:
- шкодую, що погано вчила всесвітню історію в школі;
- закортіло спробувати кальвадос.

7 з 10

Спасибі моєму улюбленому гідові по творчості Ремарка - haresanna :)