29 марта 2020 г. 22:16

4 Розсудливість - найкращий компас

Цей пригодницький роман знайомить читача з перипетіями довгої подорожі Пітера Блада, подорожі від несправедливого вироку, неволі і приниження до можливості самостійно розпоряджатися своїм життям і почуттями, ба більше: диктувати свою волю іншим. Це історія про пірата з манерами джентльмена, про людину виняткових здібностей і талантів, про тверду віру в те, що справедливість завжди торжествує.
Незважаючи на те, що цей роман вважається підлітковим, він чудово підходить і для тих, кому цікаво читати про авантюризм, морські пригоди та колоніальну Америку 17 століття. Єдине, що підводить і, як на мене, є слабкою стороною цієї книги, це любовна лінія, яка місцями здається трохи безглуздою і меркне на фоні основних подій, пов'язаних з морськими виправами та взаєминами Блада з іншими персонажами.
Звичайно, автор надзвичайно цікаво презентує головного героя, наділяючи його такими якостями, як відчайдушність, сміливість, меткий розум, галантність, співчутливість та відданість будь-якій справі, нехай це лікарська практика або корсарство. Ось чому завдяки своїй природній здатності справляти позитивне враження на оточуючих, капітан Блад не може залишити байдужим нікого, хто хоча б раз читав про його захопливу одіссею. Він з легкістю залишає за бортом всіх негідників, які неминуче трапляються на його шляху, курсуючи до єдиної справжньої мрії: виправдати своє добре ім'я та разом з коханою зайняти почесне місце серед суспільства Нового Світу.