28 февраля 2020 г. 12:43

2 Кенгуру і всі, всі, всі...

Харукі Муракамі являється видатним японським письменником. Його твори перекладаються більш ніж 50 мовами. Лауреат всіляких літературних премій і номінант Нобелівської премії. Список вражаючий. Здавалося б з таким послужним списком його література повинна б подобатись. Але ось вже яка його книга мені приходиться не до смаку. Я рухаюсь по його хронології виданих творів і на цей раз це збірка «Хороший день для кенгуру».

Збірка невеличка і охоплює собою 18 розповідей в період з квітня 1981 року по березень 1983 року. Самі розповіді в середньому займають 7 сторінок, тому читається легко і необтяжливо. Так само легко і забуваються. Прочитав і забув. Не знаю, можливо тільки в мене такі враження від його оповідань, але вони ні про що… Політ думок на вільну тему. До того ж політ сюрреалістичних думок. На це наштовхують навіть назви оповідань. Весь час не полишала думка закинути книгу. Кудись подалі. Але все ж цікаво було побачити, прочитати хоч якусь гідну розповідь. Щось гідне, хоча б на половину, трапилось в самому кінці. Єдину розповідь, яку можу виділити – «Фантастическая история, случившаяся в библиотеке». Можливо тому, що вона по об'єму найбільша і можеш хоч трохи зануритись в перебіг подій, хоч трохи познайомитись з героями.

На цьому і все. Чергова книга Муракамі в мінус. Але попереду мене чекає «Страна Чудес без тормозов и Конец Света». Здається про неї не погані відгуки. Будемо сподіватись що краще – попереду.