crazy_squirrel

по прятанию орехов

5 октября 2019 г. 18:12

3.5 Спойлер

Остання книга з космоопери "Пісні Гіперіона" читалася у мене ледь чи не 3 місяці. З перервами, і великими, на інші книги, та проте. Історія ніби-то добігає кінця, ніби-то даються відповіді на всі (або майже всі) питання, які виникали ще з самого початку, а проте все це виявилося якось надто затягнуто і надто "притягнуто".

З плюсів:
- багато цікавих і хороших думок про екологію, збереження видів, розширення біологічної різноманітності і видове різноманіття;
- припущення, що розумних рас значно більше, ніж ми можемо собі уявити;
- теорія, що в Поєднувальній безодні є голоси і пам’ять про всіх, хто коли-небудь існував у всесвіті чи буде існувати.

З мінусів:
- затягнутість розповіді — дуже багато складних описів, які просто неможливо уявити. Ось ти читаєш, що корабель-дерево працює саме ось так, але вкласти це в своїй голові майже нереально, тому що це просто сказано, це неможливо зрозуміти і осягнути.
- персонажі. Рол сам доволі часто про себе казав, що він є трошки тупеньким і простакуватим — так ось, це не скромність, це дійсно так є) А Енея мене взагалі доволі сильно дратувала усю останню книгу: вона така мучениця, несе тягар такого знання, але нікому нічого не скаже, навіть коли її запитують прямо. Бо не настав час. Але навіть коли час настає, її пояснення все ще залишаються надто туманними і абстрактними, щоб до кінця зрозуміти. А частина її дій взагалі складно пояснити — мені не віриться, що те, як усе закінчилося, було дійсно єдиним можливим варіантом розвитку подій.
- релігійність. Як не крути, а події останньої книги — це один в один Друге Пришестя і взагалі розкладання по поличкам, що сталося під час Першого. Причастя, вознесіння на небо, воскресіння Христа і так далі пояснюються нанотехнологіями і особливим видом крові. І Енея робить усе в точності так само (навіть розп’яття є, щоб нічого не пропустити). Мені це здалося надто притягнутим за вуха і штучним, на жаль :/
- незавершеність. Навіть незважаючи на те, як все закінчилося, частина з останніх подій так і залишилася незрозумілою, а ще — натяки на те, що це лише початок великої і довгої війни з Кордом, яка невідомо чим закінчиться. І так, про те, що таке людський АбсІнт з майбутнього ви тут нічого не дізнаєтеся) Боюся, Сіммонс про нього просто забув.

Як результат, цикл прочитаний... і цього достатньо) Можливо, його таки було б ліпше закінчити у другій книзі, або ті ж 4 скоротити десь так разів в 5. Це одна з наймонументальніших і найепічніших космоопер, тут є багато цікавого, нового і такого, що можна обговорювати, але добре, що вона нарешті закінчилася.

Хотел написать отзыв, но прочитал ваш. Понял, что мысли совпадают чуть ли не полностью. Особенно про затянутость.

Досі здригаюся, коли бачу цю цеглинку :)

Доброго дня. Я російськомовний, тому знаю лише 70-75% українських слів, не більше. Цеглинка - то як цегла, стройматеріал? Чи є ще якесь значення? Бо не дуже зрозуміло, до чого тут цеглинка)

Кирпичик, да :)
В этом издании формата почти А4 600+ страниц мелким шрифтом, до сих пор не понимаю, как я это прочитала.

Я где-то на просторах интернета натыкался на полное издание всех четырех томов в одной книге. 1300+ страниц. Тоже кирпичик знатный, судя по фотографиям книжечки)
Впрочем, у меня профессиональная литература зачастую идеи от 500 страниц, так что уже не особо удивляюсь.

У меня такая Полная история Средиземья: Хоббит + весь Властелин Колец + Сильмариллион + словарь) Огромный талмуд одним томом и мелким шрифтом.
Но вот, кстати, АСТ издавали Фрая по 5 книг в одной, и это ужас. Вёрстка в две колонки, да ещё рамочка страшная... И талмуд, да.