12 апреля 2019 г. 15:23

5 Багато гумору на початку

Досить веселий твір. Найкращим є початок коли Швейк на візку їхав проходити військовий медогляд. Гашек показав людей які не хотіли воювати і даремно гинути на полі бою за найяснішого цісаря. Вони вигадували різні способи аби не потрапити до армії. Як наприклад шприц із гасом, бензином чи соляркою і ін'єкція у руку чи ногу, це могло призвести до зараження крові, і навіть ампутації*. Ну вцілому якщо порівнювати Швейка і головного героя роману "На західному фронті без змін", то Пауль пішов на війну добровільно під впливом пропаганди з уст вчителя відбув її від початку до кінця, адже тоді людям у голову вбивали думку що це війна для захисту країни. А Швейк не хотів іти на війну і гинути за цісаря, і його сім'ю. По суті утворі викладено лише довгу подорож до фронту. Не знаю, чому так Пауль подолав цю подорож потягом душе швидко, можливо Німеччина мала кращу інфраструктуру у плані залізниць. У творі є моменти для сміху і моменти для роздумів. Закінчення від Карела Ванєка, для мене є слабким, не зовсім таким, але іншого не має.