crazy_squirrel

по прятанию орехов

24 февраля 2019 г. 21:43

Діана Уінн Джонс — це вже давно класика дитячої літератури. Легкої, захопливої, веселої і такої, що подобається як дітлахам, так і їхнім батькам. “Будинок безлічі шляхів” — це третя частина так званої трилогії про Мандрівний замок, і хоча у цій книзі центр подій зовсім не в Інгарії, все ж тут можна знову зустріти вже улюблених героїв: Хаула, Софі та Кальцифера (а ще — трішки підгледіти, як склалося їхнє подальше життя).

Отож, ми опиняємося у маленькому королівстві, де старенький король та його не менш старенька донька-принцеса уже багато років займаються лише тем, що каталогізують королівську бібліотеку, а там не лише книжки, а й листи, карти, рахунки, записки... Тим часом, головний чарівник країни (теж старенький) стає зовсім хворим і немічним і вирушає на лікування до ельфів, а за його будинком приїздить наглядати надзвичайно рафінована дівчинка Чарліна, котра любить тільки одне — читання, а аж ніяк не прибирання й куховарство. Однак читати їй не вдається, бо у будинку з’являється ще й її одноліток Пітер з далекої Білогорії, котрого мати відіслала навчатися чарів. Здається, занадто багато незв’язаних подій, однак ви будете здивовані, як усе в результаті сплететься в одну струнку картинку. Тут буде і драма, і пригоди, і небезпеки, і несподівані відкриття. І, звісно, не обійдеться без невгамованого Хаула, хоч і в дуже незвичній подобі :)