Dzanckokumi

Простой человек

16 февраля 2019 г. 13:08

Лучшее на Лайвлибе

Досить важко сприймати літературу, яка створена на основі історичних подій, тим паче коли від тих подій не минуло й століття.
Оповідач роману сам Смерть (в цій книжці Смерть чоловічої статі). Хто і звідки – байдуже. Він не бідкається, коли дві пихаті свині, які майже одночасно прийшли до влади в різних країнах Європи, вирішили влаштувати геноцид через свої маніакальні цілі, чим додали йому роботи. Та це його ремесло – збирати душі.
Так, випадково, виконуючи свою роботу, прийшовши по душу немічного хлопчика, він звертає увагу на дівчинку – Лізель Мемінґер, і починає за нею спостерігати.
Далі йде розповідь про тягу до знань, про малюнки і слова на стінах в підвалі, про хлопчика, який хотів бути швидшим за всіх, про переховування єврея, про везіння, про біль, горе, розпач, про крадійку книжок.
Кожна така книжка ставить собі за мету єдине - щоб читач задумався, не повторював помилок, які потягнуть за собою мільйони невинних душ. Та все ж таки, як ми бачимо, людство не може жити без насилля. Події сучасності тому доказ.
В процесі читання переживаєш все – від співчуття до відчаю, від печалі до радості.
Ця історія залишає по собі слід. Принаймні в моїй душі точно залишила

Прочитано в рамках игры "ТТТ 2019". Тема: Классика XXI века
За совет БОЛЬШОЕ СПАСИБО PiedBerry