GorgoneChatta

24 декабря 2018 г. 13:12

4 Кінець історії Біллі Міллігана

Рецензію пишу саме на цю книгу. Книгу, що завершує дилогію про Біллі Міллігана.
Шкода, що друга частина була набагато слабшою за першу, хоча очікування були доволі великі.

Сюжет та побудова книги:
Сюжету, як такого, я не змогла знайти. Різні клініки, лікарі, судові процеси, звинувачення, статті в газетах, люди, журналісти, судді... Єдине, чому ця книга лишилась з чотирма зірочками - мішанина в подіях. Відчувалось, що автор, затягнувши початок - перебування в Лімі, в кінці книги намагався втиснути залишок усіх подій, що сталися в житті Біллі, в останні 150 сторінок. Динаміка та емоційний надрив, присутній у першій книзі та на початку цієї потихеньку почали згасати, і інтерес до історії знизився. А шкода. Дуже мені хотілося яскравого та "смачного" завершення. Або Кіз охолонув до історії, або полінувався написати трохи довшу книгу. А шкода. Але, ми маємо хеппі - енд, і я дійсно рада за Біллі, ким там він не був - шахраєм, чи справжнім хворим.

Власні враження:
Ох. Ділогія вразила мене до глибини душі. Саме в цьому році, адже, "Таємничу історію..." я прочитала похапцем ще років у 12. Тоді я не відчула цієї книги, вона просковзнула повз мене. Тепер, на честь виходу в українському перекладі другої частини, я вирішила перечитати. Як це було неймовірно! Взагалі - то, над книжками я плачу надзвичайно рідко, але в цьому випадку, декілька разів за книгу мої очі наповнювалися сльозами. Всі - всі - всі проблеми та труднощі Біллі я приймала на себе. Довго ще думки про цю дилогію будуть зі мною, адже це неймовірний, унікальний в цьому світі проект, який вартий уваги.

Підсумки:
Я раджу прочитати цю книгу, а заразом і дилогію, хто ще не прочитав. Вірите ви Біллі, чи ні, вважаєте його шахраєм чи хворим - читайте. Читайте за знайте, який жорстокий світ навколо, і як важливо розуміти особливих людей.
Ось так.
Дякую.