4 октября 2018 г. 21:28

Мій виграш втрапив в той час, коли на читання не було ні настрою, ні вільних хвилинок. І я вже гадала, що знайомство з Морріґан затягнеться до новорічних свят, а то і далі. Але стався один розумово дуже виснажливий день, після якого хотілось чимось легеньким розгрузити шоковані мізки. Історія про одинадцятирічну дівчинку Морріґан Кроу трапилася саме вчасно під руку.

В дитинстві та юнацькому віці не багато серій я бачила, де головною героїнею була б дівчина. Маю на увазі саме фентезійний світ. Гаррі Поттер, Артеміс Фаул, Персі Джексон, Ерагон, Артур - хлопці вели за собою в гущавину подій. З дівчат трапилася лише Ліра Філіпа Пуллмана, але може я чогось не пригадую (“Сутінки” і такого типу історії в розрахунок не беремо). Тепер перед нами нова серія, новий світ і нова героїня, яка мені імпонує. Морріґан - одинадцять і вона з острахом чекає свого Дня народження. З сім’єю не підфортило, але дитина виросла кмітлива і з добрим почуттям гумору. Цим, певно, в першу чергу вона і підкорила мене. По-друге - крутий світ, який вимальовує на сторінках Джессіка Таунсенд, хотілося б більше про нього дізнатися в наступних (маю надію) частинах. По-третє - шикарні персонажі, які не закінчились на головній героїні. Це і Юпітер Норт (трохи екстравагантний, але загадковий і крутий персонаж), і Фенестра (ви зрозумієте про що я, якщо читали/прочитаєте цю книжку), Джек (його перепалки з головною героїнею, то щось) та багато інших, що ще з’являться, маю надію, в наступній частині.

Сюжет цікавий, кульмінацією вважаю десь середину книги, ось там вже важко відкласти її і тупцяти у справах. Читала, що її трохи порівнюють з історією Хлопця-що-все-таки-вижив. Так ось мені здається, що, так або інакше, кожну дитячу книгу в серії фентезі порівнюють з Поттеріаною, але не варто зациклюватись на цьому і шукати схожості, бо можна не помітити, як шарм книги пролетить повз тебе.

9/10 Атмосферно і весело.