3 октября 2018 г. 17:50

Це моє перше знайомство з творчістю мегапопулярного сучасного російського письменника. Мабуть саме через таку його величезну популярність очікування в мене були дуже високі. І тому виправдалися сподівання тільки частково.

Головний герой книги Роман стає одним з вампірів (як не важко здогадатися - шляхом "укусу" іншого вампіра) і потрапляє в їхнє середовище, яке не просто співіснує з людською цивілізацією, а повністю контролює її. Тільки це не ті казкові вампіри, що їх ми можемо зустріти у фільмах про Дракулу чи фентезі-книгах, які впиваються кров'ю і бояться сонячного світла. Кров, а точніше, "червону рідину", вони "дегустують", отримуючи таким чином інформацію, за допомогою якої читають людські думки та контролюють їх. Для цих вампірів люди - нижча раса, щось на зразок корів, яких вивели спеціально для забезпечення їхнього харчування.

В новому світі Роман отримує нове ім'я - Рама, і проходить цілий курс навчання основам "гламуру" і "дискурсу", бо саме ці два інструменти слугують вампірам важелями впливу на сучасне людське суспільство. Це від його, Рами, імені ведеться оповідь у формі таких-собі щоденникових записів вампіра-новобранця.

Однак, сюжет в цій книзі, як на мене, не головне. За ним ховається дещо глибше - це доволі уїдлива сатира на той недосконалий соціальний устрій, який можна засвідчити, на жаль, не лише в Росії.