4,2

Ця книжка — літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи «Скрябін», який загинув в автомобільній аварії 2 лютого 2015 року.

До збірки увійшли дві…
Серия: Графіті
Издательство: Фолио

14 апреля 2023 г. 14:03

5 5 зірок за автобіографічну повість. Дуже влучно і смішно.

Я, "Побєда" і Берлін

Українці показані не в кращому світлі, хоча з іншого боку, якими вони були на початку 90-х: совок тільки-но розвалився, люди бідні, змучені; ті, що не з великих міст - культурно бідні. Хочеться кращого життя, але при совку це було нереально, всі однакові - у злиднях, щоб було краще - треба мутитись. Ось це "мутитись" і увійшло до звички пересічного українця.
Ненависть до усього чужоземного, та велич свого - типічні наративи совка, які поколіннями вдовбувались в голову населенню. Звідси і відсутність толерантності, і зневага до інших народів, і пошук халяви звідусіль, "бо ми ж того варті" і тд.

Книга смішна. Але смішна вона буде тим, хто знає ті турецьки світери boys, хто сам, чи їх батьки їздили до Польщі з товаром, хто знає ті "любощі" і танці з бубном аби завести…

ISBN: 978-617-551-030-8

Год издания: 2022

Язык: Украинский

Обкладинка: м`яка
Кількість сторінок: 160
Формат: 70х108 1/32

Особливості стилю
Автор для написання твору використовує надзвичайно велику кількість гіпербол. Його метафори, порівняння інколи дуже банальні, а інколи такі живі, що робить книжку цікавою. Автор використовує велику кількість нецензурних слів. Твір не має літературної цінності і він відноситься до масової літератури сучасної України.
Аудіокнига
У 2008 році була записана аудіокнига тривалістю три години сорок п'ять хвилин. Швидким темпом текст начитав сам Андрій Кузьменко. Щоправда, в аудіокнизі помітні дикторські помилки: відчутно, що автор позіхає чи роблячи не правильну інтонацію, він каже «соррі» і перечитує речення ще раз. Тим не менш, в інтернеті можна знайти багато схвальних відгуків від слухачів аудіокниги.

Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки «Перемога», на якому простий хлопчина Андрій зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Автомобіль Андрій купив у якось абсолютно невідомого художника за 200 американських доларів, які позичив у сусідки Ориськи. Він страшенно розчарував свою матір своєю покупкою, бо сім'я має сумний досвід покупки автомобіля, але тим не менш на «Побєді» з невеликою швидкістю їздили за покупками в інші міста України і були цілком задоволені, хоча сама машина спричиняла багато проблем не тільки в Україні, а й по дорозі до Німеччини, про які розповідає друга повість. Юнак потрапляє в неабиякі пригоди, але тим не менш простяцька винахідливість дозволяє вийти з будь-яких проблем. В Німеччині хлопцю вдається обміняти антикваріат і повернутися додому цілим і непошкодженим зі спогадами про дикі пригоди дорогою.
В основі цієї повісті історії з життя самого Андрія Кузменко.

Ігор Бондар-Терещенко про книгу:
« ...чергова антиутопія у постчорнобильському стилі «антигламур», дотягнута до невтішної моралі: танцюй-поки-молодий, але й пам’ятай-про-чорторий.

Кураторы

14 апреля 2023 г. 14:03

5 5 зірок за автобіографічну повість. Дуже влучно і смішно.

Я, "Побєда" і Берлін

sireniti

Эксперт по выращиванию банок с огурцами

1 октября 2022 г. 10:30

0 Коли не знаєш, з чого почати, то закрадається думка: чи варто починати взагалі

Що тут напишеш? Це Скрябін, і от цим все і сказано. Він завжди живий в серцях українців, хоча з сумом визнаємо, що його серед нас, живих, уже немає. І не слухайте нікого, «шо это бред, мат и не пойми што». Все тут ясно і зрозуміло. Все прєдєльно просто, по-скрябінськи. В першій повісті це особливо відчувається, адже вона автобіографічна. І от знаете, що? Як говорив, так і писав. Що думав, те і писав. Може тому вийшло так щиро, так правдиво, так смішно, що аж до сліз. Купив «Побєду», мотнувся в Берлін, продав (ні) «Побєду», купив (ні) всякого добра. Поїхав додому. Вгадайте, що сталося? Як написала моя добра подруга: «Не потрібно шукати в цій книзі глибокого сенсу, літературних прийомів, розцінюйте це як просто розповідь старого друга про його пригоди, який він вам розповідає сидячи у…