4,2

Панас Мирний (справжнє ім’я — Опанас Якович Рудченко, 1848—1920) увійшов в історію української літератури як прозаїк-новатор, майстер психологічної прози. Його роман «Хіба ревуть воли, як ясла…
Серия: Шкільна бібліотека
Издательство: Фолио

22 ноября 2023 г. 17:01

Новый для меня автор. И мне понравилось. Тяжелая книга, но проникновенная, сопереживательная и читалась хорошо, не было этого ощущения быстрей бы прочитать. История девушки Христи держит в напряжении до конца книги. Автору очень хорошо удалось передать быт того времени, характеры героев. Далеко не всегда соглашаешься с поступками, поведением главной героини, но все равно жаль, что именно так сложилась ее жизнь.

Хочется найти и посмотреть экранизацию книги, очень интересно, что за фильм по книге снят, насколько режиссерские представления совпадут с той картинкой, что сложилась, когда читала.

Кіліманджаро української прози

Googol

по всему понемножку

14 октября 2023 г. 10:40

4.5 Нема правди на світі

Цікаво змінюється сприйняття творів шкільної програми, коли перечитуєш їх у зрілому віці. Якщо раніше "Хіба ревуть воли" сприймався як історія про соціальну несправедливість, то зараз це читається як розповідь про становлення злочинця.

Тут і понівечене дитинство, в якому Чіпку називали байстрюком та чортеням, а діти не приймали його у свою ватагу та частенько били. Тут і злидні, в яких він провів добру частину свого життя. Спочатку якось справлявся: справив хату, отримав від громади землю, став обробляти з ранку до ночі. Потім і худоба з'явилася, і достаток якийсь, а потім гоп - і нема землі, суд одсудив. І людина зламалася. Став пити, пропивати все, що мав у хаті, а потім як вже не було чого пропити, то став потихеньку красти в інших. З ватагою таких же волоцюг почав грабувати багаті…