4,3

Роман Марини Гримич «Юра» є сіквелом, тобто незалежним продовженням роману «Клавка» (2019), який став національним бестселером і найкращою книгою Форуму видавців 2019 року у жанрі прози. Марина…
Серия: Сага Марини Гримич
Издательство: Нора-Друк

zadnipriana

9 мая 2021 г. 11:07

Мені "Юра" сподобався більше за "Клавку"

Глибший, доросліший, зріліший.

Сам герой — мов втілення зламу епох, коли ти ще весь такий з себе пристойний комуніст-комсомол, але нутром чуєш, що довкола відбувається якийсь сюр.

Книга поглинає своїм текстом та стилем, вона як машина часу, яка переміщує читача в радянський союз, дозволяє відчути його на дотик, запах, смак, настільки фактурно створено інтер'єри та настрої героїв, що не повірити в написане просто неможливо. відчувається колосальна робота авторки! Як художня, так і документально-дослідницька.

Але я б не радила читати "Юру" окремо.

Після "Клавки" таке читання для вас, як читача, має більше сенсу.

Чекаю продовження!

Папір офсетний
Немає ілюстрацій

zadnipriana

9 мая 2021 г. 11:07

Мені "Юра" сподобався більше за "Клавку"

Глибший, доросліший, зріліший.

Але я б не радила читати "Юру" окремо.

Після "Клавки" таке читання для вас, як читача, має більше сенсу.

Чекаю продовження!

Дуже би хотіла такого ж роману про дев'яності

Nina_M

31 октября 2020 г. 18:29

Нарешті завершила цей читацький "довгобуд". Читала Слухала роман майже 3 місяці. Отак буває, коли нема можливості читати паперове видання й залишитися хоч на пів годинки сам-на-сам із собою, бо насідали то справи, то думки... Та врешті книга прочитана-прослухана, і маю сказати, що сподобалася вона мені навіть більше за попередню ("Клавку"). "Клавка" залишила по собі чимало питань, які просто дратували читацьку цікавість. "Юра" дав на них відповіді. Адже нарешті стає зрозумілою роль у її житті й Баратинського, й Бакланова. А там вже її життєвий вибір продиктував плин її подальшої долі. Та - найголовніше - Клавка не стала звичайною номенклатурною дружиною, чого я підсвідомо побоювалася. Вона й далі працювала в колі письменників (навіть сама замислювалася про письменництво), і часом її…