4,6

Казкі, нібы чароўныя істоты, падарожнічаюць па свеце і час ад часу дораць камусьці дзіва. Неяк яны з цікаўнасці наведалі адзін дом - і з жыхарамі гэтага дома здарыліся сапраўдныя, хай і маленькія,…
Издательство: Галіяфы

10 декабря 2018 г. 17:12

5 Калі хаваешся з дзіцячай кніжкай ад дзяцей

Люблю краудфандынгі. Ррраз - і ты ужо часцінка новага шыкоўнага праекту. І ўжо не проста набыў кніжку, а ўласнымі рукамі дапамог ёй адбыцца.

"Дом цікаўных казак" падтрымала з радасцю - добрыя казкі я люблю, а калі захочацца захаваць "дарослы" выгляд, заўсёды можна сказаць, што гэта ж не для сабе, гэта ж для дзетак.

Ну, можна і так сказаць. Толькі спачатку я сама разгледзела, абнюхала, палашчыла, сяброўку пералістаць прымусіла, прачытала за вечар. А потым ужо дзецям аддала.

Кніжка вельмі прыгожая. Старонкі - амаль як у часопісе. Малюнкі - не малюнкі нават, а фота папяровых складанак, ды такія добрыя, што тэкстуры аж адчуваеш пальцамі. А фарбы! Не кожны раз знойдзеш дзіцячыя ілюстрацыі такіх насычаных колераў - цёмна-сіні, руды, чырвоны, зялёны, фіялетавы, нават чорны! Чамусьці ўсім хочацца…

ISBN: 978-985-7140-97-8

Год издания: 2018

Номинант: 2019 г.Премия Тётки (Лучшее художественное оформление)

10 декабря 2018 г. 17:12

5 Калі хаваешся з дзіцячай кніжкай ад дзяцей