3,6

"Моцарт із Лемберга" - нова книжка Богдана Коломійчука, популярного сучасного автора-белетриста. Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой -…
Серия: Художня проза
Издательство: Видавництво Старого Лева

26 июля 2022 г. 08:18

Люблю часом слухати класичну музику. Якщо десь є можливість відвідати концерт десь у соборі – намагаюся скористатися можливістю. Останній раз отримала величезне задоволення у Празі… Моцарт – той композитор, якого, мабуть, знають всі. Якщо не за його творами, то за ім’ям та, як тепер відомо, вигаданим конфліктом із колегою Сал’єрі. А чи хтось знає, що був у музиці ще один Моцарт? Його молодший син Франц Ксавер Вольфганг Моцарт? Я, на свій сором, нічого не знала про цю людину! Я так давно мала в планах роман Богдана Коломійчука і весь цей час була певна, що читатиму про Вольфганга Амадея… Який сором на мої сивини… Але тепер я – просвітлена :) Більше того, виявляється Франц Ксавер кілька років жив на Галичині та у Львові, тодішньому Лемберзі! Як то кажуть, оце так поворот :)

Не можу сказати,…

26 июля 2022 г. 08:18

Не можу сказати,…

2 января 2019 г. 13:25

3 Спойлер А де Лемберг?

«Моцарт із Лемберга» – роман Богдана Коломійчука, володаря гран-прі «Коронація слова-2013». На Форумі видавців-2018 книга «Моцарт із Лемберга» перемогла у номінації "Місто-Львів".

В основу сюжету роману покладено біографію Франца Ксавера — сина Вольфгана Амадея Моцарта. Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії.

Біографічні факти у романі переплітаються із вигаданими – важко зрозуміти, що дійсно є правдою. Життя музиканта постає ніби спрощено, не розгорнуто. Автор постійно хапається за різні ідеї, складається враження, що він хоче розмістити купу усього, але не може це описати. Важко визначити жанр роману: зустрічаються елементи історичного, пригодницького, любовного, присутні навіть елементи детективу та містики. Автор охарактеризував це так: «Це…

Подборки