Григорій Квітка-Основ'яненко - Конотопська відьма (сборник)
Конотопська відьма (сборник) 4,2

У бурлескно-реалістичній повісті «Конотопська відьма» Григорій Квітка-Основ’яненко поєднав фольклорні мотиви з реалістичними картинами життя і побуту представників козацької військової старшини провінційного Конотопа та його жителів. «Сердешна Оксана» — сентиментальна повість про нещасливу долю дівчини-селянки, яка проходить низку нелегких випробувань життям.
Серия: КМ Українська класика
Издательство: КМ-БУКС

nastia-in-wonderland

или НЕ эксперт: вот в чем вопрос

10 ноября 2019 г. 09:48

4 "А се вже звiсно, i усюди так поводиться, що чим начальник дурнiший, тим вiн гордiший, i знай дметься, мов шкураток на вогнi."

Лупала я, лупала сю скалу та й долупала до мудрости. Онде вервечка думок в голові зродилася та на свій божий вилупилася.

Коротко про те, як було читати "Конотопську відьму": хотілось си продирявяти свій риштак (голову). А все через того клятого Прокіпа Ригоровича Пістряка, хай би його миші з'їли!

Пояснюю: отой персонаж - яскравий взірець того, як невігластво словами вченими прикривається. Та так прикривається, що сам Ригорович ся не розумієт, що каже. Згадується ота мудрая цитата про то, як люди розумні слова вивчили та стало важче ідіотів розпізнати. Всі кланяються Ригоровичу, за мужа вченого мають, а він ума ні в один вус! Та ще й падлюка остання.

Друге діло Уласович Микита Забрьоха, який ідіот єси і навіть не прикривається, хоч і сотник. Правда, коли ти сотник спадковий, а не вибраний,…

Конотопська відьма — Григорій Квітка-Основ'яненко, повесть

или НЕ эксперт: вот в чем вопрос

10 ноября 2019 г. 09:48

Irishka-Solnishko

24 февраля 2019 г. 19:48

Я очень люблю украинскую литературу и украинских авторов за умение красочно преподнести национальные традиции и обычаи, создать атмосферные произведения с иллюзией полного погружения, за умение в совершенстве пользоваться поэтичностью и мелодичностью украинского языка. Возможно это слишком субъективное мнение, но только украинская литература настолько эмоциональна: если это «Енеїда» Іван Котляревський - то гомерический хохот вам обеспечен; если это «Лісова пісня» Леся Украинка - то слезы еще долго сложно будет остановить. "Конотопська відьма" - это еще один пример классической украинской литературы: здесь есть и красавица невеста, и смелые козаки с собственным военным уставом, и любовный треугольник, и преданность, и любовь, и нерушимые семейные ценности, и украинский традиции, и…