"Собор Парижской Богоматери" — колоритное изображение Парижа с высоты птичьего полета и драматичная история любви под сводами готического собора. Теперь в форме комикса!

Данная графическая…
Серия: Классика в комиксах
Издательство: Эксмо

14 декабря 2022 г. 22:05

Графічны раман. :) Ух якая назва...па старому комікс. Але ўспрымаецца сапраўды як "графічны раман". Саму кнігу не чытаў, але вось дзякуючы гэтаму коміксу узнікла жаданне прачытаць...да і кніга ёсць. Лічу што той хто гэтую кнігу стварыў, дабіўся свайго... дзякуючы "кароткаму зместу" зацікавіў каб прачытаць кнігу ў поўнай версіі. Ну паглядзім што з гэтага атрымаецца. Ці будзе цікава чытаць зараз...калі я так ці іначай ужо добра ведаю што і як будзе.

Комікс быў падарункам...але я канечне "перабраў". Падарыў яго дзіцяці якое вучыцца ў трэцім класе. Кнігу замовіў праз сеціва таму што і як у самой кнізе не ведаў...а там ух :)). Крышу не для дзяцей яна. Але спадзяюся дзяўчынка падрасце...калі небудзь прачытае яе...і магчыма як і ў мяне ўзнікне жаданне пачытаць кнігу ў арыгінале.

Ну а мы яе…

ISBN: 978-5-699-99084-9

Год издания: 2018

Твердый переплет, 64 стр.

14 декабря 2022 г. 22:05

Ну а мы яе…

6 апреля 2022 г. 23:12

5 «Из глубины ада воззвал я к тебе, и глас мой был услышан...»

Буквально месяц назад я прочитала полноценный роман Виктора Гюго, а сейчас наслаждаюсь графическим романом. Яркие иллюстрации придают произведению красочности. Правда в книге я по-своему представляла капитана Феба Де Шатопер...как минимум без усов и моложе.

Несмотря на краткое изложение (я бы сказала очень), «Собор Парижской Богоматери» в таком виде представляет колоритное изображение Парижа и драматичную историю любви под сводами готического собора.

♡если ты тот, который не может полностью познакомиться с книгой, то этот графический роман тебе точно подойдёт
♡здесь же издана биография Виктора Гюго
♡комментарии к произведению «Собор Парижской Богоматери»
♡разъяснения исторического и литературного контекста Франции 15 века