23 ноября 2021 г. 13:31

2.5 Спойлер

Григорій Квітка-Основ'яненко до простолюдинів не належав і сам себе з ними не пов'язував, але він, буцімто, ними захоплювався і часто про них писав.
Сум і журба ця "Маруся" і герої в ній зображені, як безвільні і смиренні, готові в будь-який момент померти.
На цьому можна побудувати хорошу радянську пропаганду, буцімто, "Молились і не допомогло!" Мабуть, тому і ходить багато мови про необхідність чищення української літератури. Або переіменування всього цього в "Історію української літератури".
Далеко не мотиваційна книжечка.
Добре хіба те, що красно передано традицію сватання. Хоч в цьому святковість.
Є ще безцінний опис молодіжних вечорниць та натяк на їх розгульну гріховну суть.

10 ноября 2019 г. 09:48

4 "А се вже звiсно, i усюди так поводиться, що чим начальник дурнiший, тим вiн гордiший, i знай дметься, мов шкураток на вогнi."

Лупала я, лупала сю скалу та й долупала до мудрости. Онде вервечка думок в голові зродилася та на свій божий вилупилася.

Коротко про те, як було читати "Конотопську відьму": хотілось си продирявяти свій риштак (голову). А все через того клятого Прокіпа Ригоровича Пістряка, хай би його миші з'їли!

Пояснюю: отой персонаж - яскравий взірець того, як невігластво словами вченими прикривається. Та так прикривається, що сам Ригорович ся не розумієт, що каже. Згадується ота мудрая цитата про то, як люди розумні слова вивчили та стало важче ідіотів розпізнати. Всі кланяються Ригоровичу, за мужа вченого мають, а він ума ні в один вус! Та ще й падлюка остання.

Друге діло Уласович Микита Забрьоха, який ідіот єси і навіть не прикривається, хоч і сотник. Правда, коли ти сотник спадковий, а не вибраний,…

BonesChapatti

25 апреля 2019 г. 12:27

5 Любителям сентиментів (і ЗНОшникам) присвячується

Якщо ви любите надрив почуттів як у мильних операх , читайте "Марусю". Звісно, написано повість в народній манері, що не дозволяє виходити за межі дозволеного, але, читаючи, ви не будете нудьгувати. Твір населяють ідеальні герої, у них немає вад. Хіба що єдина - їм фатально не щастить, що є головною ознакою сентименталізму. Чтиво - на любителя. Випускники ж повинні не забувати, що "Маруся" - перша повість в новій українській літературі, яка входить до програми ЗНО з української мови і літератури.

24 августа 2017 г. 21:53

На мое удивление, это произведение оказалось неплохим и даже задело некоторые струнки моей души. Вроде бы банальная трагическая история любви, разворачивающаяся в украинском селе, но написано трогательно и в каких-то моментах даже сильно. Больше всех мне было жалко Василя, ведь он так и не смог прожить без своей Маруси. Но, все же, я выделила для себя несколько минусов. Во-первых, главная героиня нннуу слишком идеализирована, это раздражало. Во-вторых, мне слабо верится, что можно без памяти влюбится друг в друга за столь короткое время. Хоть эта история не совсем реалистична, но все-таки она заслуживает внимания.

18 ноября 2015 г. 10:14

Яка зворушлива, яка щира, яка сумна історія.. Історія любові, мудрості, віри, а головне, - волі до життя. Для меня ця повість навіть не про кохання Марусі та Василя, для мене вона вся про старого Наума. Він тут уособлення споконвічної мудрості народу, дідів та прадідів. Саме йому доводиться приймати такі важкі і такі по-життєвому правильні рішення: оберігати Марусину дівочість, не допустити для неї важкої долі солдатки, навіть якщо це розіб'є їй сердце. Бути поруч з Настею і не дати впасти їй у відчай після доньчиної смерті. Не зважаючи на власне горе, переживати за Василя. А головне - його непохитна віра, і те, чого не вистачає нам так сьогодні, - смирення, прийняття життя яким воно є, і у радості. і у безмежному смутку:

- Господи милосердний! Дай мені розум, щоб я, при такій тяжкій…

14 января 2016 г. 21:26

Знову шкільна література і знову книга мені сподобалася... а може не сподобалася... Я заплуталася(( По - перше, я не люблю коли в книзі дуже детально зображуються почуття героїв, таке відчуття, що ти підслуховуєш розмови та підглядаєш за їхніми діями. По-друге, я не люблю, коли який- небудь герой і книзі помирає. По- третє, коли книга написана давньою українською мовою із купою незрозумілих слів. Всі ці факти для мене з одного боку негативні, а з іншого позитивні. і взагалі книга специфічна і не кожен її зрозуміє.

19 декабря 2012 г. 18:02

Очень меня впечатлила эта повесть, во-первых, потому что о моей тезке, во-вторых - безумно красивый украинский язык, настоящий чистый полтавский диалект, очень мелодичный. В-третьих, с мелочами и деталями, красиво и ясно показаны традиции украинского народа в 18-19 веке - обряд сватовства, деревенская свадьба и похороны незамужней девушки (их, оказывается, хоронили по-особенному, обыгрывая обряд похороны как свадьбу).

Romashka28

23 февраля 2012 г. 19:56

Посидівши і проаналізувавши літературу, яку я читаю. Я прийшла до висновку, що ніяка я не патріотка, якщо забула, коли останній раз тримала в руках книжку справжнього українського письменника. Тому вирішила негайно заспокоїти свою українську (!) совість і виправити несправедливість. Довго не вагалась, що вибирати, ця книжка сама на мене так і дивилась з полички бібліотекарського стелажу. А була це "Збірка оповідань" Григорія Квітки-Основ'яненка.

Почну з того, що звикнувши до книжок сучасних уркаїнських письменників, читати Григорія Квітку-Основ'яненка, було трохи дивно. Незвична мова і, місцями, незрозумілі слова, ще більше підігрівали мою цікавість і надавали незабутнього ефекту моєму читанню.

Відкрила зміст і відрязу зупинила свій вибір на оповіданні "Маруся" (не дивно, правда?). Перша…

AlexSarat

30 октября 2011 г. 19:36

Дуже сильно критикувати цей твір я не можу, бо ця романтична-трагічна історія, одна з перших, що була взагалі написана в українській літературі. Якщо б це видав в наш час сучасний автор, тоді би цю книгу дуже розкритикували. Дуже романтична історія, з трагічним кінцем. Маруся - красуня дівчина, якій рівних в світі немає, а Василь - ще той козак. Читати усім обов`язково для розширення свого естетичного смаку і кругозору.