10 ноября 2019 г. 09:48

4 "А се вже звiсно, i усюди так поводиться, що чим начальник дурнiший, тим вiн гордiший, i знай дметься, мов шкураток на вогнi."

Лупала я, лупала сю скалу та й долупала до мудрости. Онде вервечка думок в голові зродилася та на свій божий вилупилася.

Коротко про те, як було читати "Конотопську відьму": хотілось си продирявяти свій риштак (голову). А все через того клятого Прокіпа Ригоровича Пістряка, хай би його миші з'їли!

Пояснюю: отой персонаж - яскравий взірець того, як невігластво словами вченими прикривається. Та так прикривається, що сам Ригорович ся не розумієт, що каже. Згадується ота мудрая цитата про то, як люди розумні слова вивчили та стало важче ідіотів розпізнати. Всі кланяються Ригоровичу, за мужа вченого мають, а він ума ні в один вус! Та ще й падлюка остання.

Друге діло Уласович Микита Забрьоха, який ідіот єси і навіть не прикривається, хоч і сотник. Правда, коли ти сотник спадковий, а не вибраний,…

BonesChapatti

25 апреля 2019 г. 12:27

5 Любителям сентиментів (і ЗНОшникам) присвячується

Якщо ви любите надрив почуттів як у мильних операх , читайте "Марусю". Звісно, написано повість в народній манері, що не дозволяє виходити за межі дозволеного, але, читаючи, ви не будете нудьгувати. Твір населяють ідеальні герої, у них немає вад. Хіба що єдина - їм фатально не щастить, що є головною ознакою сентименталізму. Чтиво - на любителя. Випускники ж повинні не забувати, що "Маруся" - перша повість в новій українській літературі, яка входить до програми ЗНО з української мови і літератури.

21 декабря 2017 г. 19:47

Як не соромно признатись, але я не читала ні "Маруся", ні "Конотопська відьма". Навіть в школі! Більше в ті часи схилялась до світової літератури. Але мені подарували таку чудову невеличку збірку і я тут же взялася читати, треба ж надолужувати. Григорій Квітка-Основ'яненко перший український прозаїк, драматург, творчість якого мала значний вплив на розвиток української літератури. Писав він більше про Харківщину, її природу, звичаї її мешканців та забобони, про які було так цікаво дізнатися особисто мені. "Маруся" перше оповідання в збірці - про кохання між донькою заможних селян та простого, бідного ремісника та про те, що стало на шляху їхнього кохання. "Конотопська відьма" - твір про те, що на чужому нещасті - своє не побудуєш. Все вернеться, нічого не забудеться і що погані вчинки…