4,4

…Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…

…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія…
Издательство: Meridian Czernowitz

10 декабря 2023 г. 16:02

0 хто ми?

Сергій Жадан один з найпопулярніших сучасних українських авторів. Неймовірна мова, неймовірні тексти. Неймовірні емоції

Ким є українець? Хто він насправді?
 Ми маємо берегти свою ментальність, чи скоритись стихії і пливти за течією?

Головний герой українець. Ніби. Йому не принципово. Він просто живе на окупованій території. Яка сторона переможе?
 Та яка різниця? Хіба не все рівно?  До кінця книги герой зрозуміє хто він і на яку сторону потрібно ставати

А допоможе йому віришити ці питання кілька днів між вогнями. Йому потрібно забрати племінника з інтернату. Вони разом проходять холод, голод, спілкуються з окупантами, допомагають і своїм і чужим. Тільки би вижити. Тільки би дійти до свого дому. А потім все буде добре. Все вирішиться.

Чи знайде головний герой себе?

Інтернат, роман

Обкладинка: м'яка

Кураторы

10 декабря 2023 г. 16:02

0 хто ми?

Ким є українець? Хто він насправді?
 Ми маємо берегти свою ментальність, чи скоритись стихії і пливти за течією?

Чи знайде головний герой себе?

OlesyaSG

5 апреля 2023 г. 09:35

Донбасс. 2015 год. Небольшой поселок-городок. Хоть автор и не назвал ни один населенный пункт, но подозреваю, что книга о Дебальцево. Есть там и ж/д, есть и интернат. И местные в разговоре делят Дебальцево на станцию и поселок. И в 2015 году там все еще сильно стреляли. Под такое определение и Фащевка подпадает, но там было "не так жарко" как в Дебальцево. Гг - учитель украинского языка Павел. Из-за обострения Павел решает забрать племянника из интерната. На совсем короткую дорогу у него уходит три дня, которые и описаны в этой книге. Война, страх ,боль, безнадёга, неверие. Люди живут без воды, без э/э, без связи. И не получается остаться в стороне, нужно определиться с "стороной". А Павел пытается остаться в "белом пальто", быть между. Из-за чего даже его племянник Саша начал…