21 августа 2018 г. 19:06

Неприкрита, безпристрасна і відверта правда про існування на межі виживання в умовах новітньої війни. Розказана вустами очевидця, який свідомо залишився жити в оточеному і обстрілюваному Сараєво у 1992 році.

Він відчув на собі, якою катастрофою для сучасної міської людини обертається відсутність водопостачання, електрики, обмеженість в харчах та інших ресурсах. А ще - вкорінений страх перед обстрілами снайперів, мінами, снарядами і несподіваною смертю, що чатує за кожним рогом… Довгими місяцями, які затягуються на цілі роки.

Хоч зовсім коротка, та дуже важка, дуже потрібна і дуже важлива книга. Вона концентрована і гірка, як лікувальна настоянка. Особливо боляче вловлювати перегукування із подіями, які відбуваються у наш час, в нашій реальності і на нашій землі.

Разом з тим, книга «Сараєво…

5 марта 2018 г. 01:26

Про смерть, життя, воду та особливу науку, як правильно перебігати перехрестя, де працює снайпер.

Коли-небудь у світовій літературі з’явиться короткий роман-печворк, який обов’язково скопіює назву роману Озрена Кебо і назветься «Донбас для початківців». Його теж перекладуть десятком мов і біля кожного прізвища та прізвиська тих, що ми їх зараз чуємо у новинах, будуть стояти такі самі примітки, які стоять біля прізвищ у романі «Сараєво для початківців». Наприклад, «воєнний злочинець, засуджений на п’ятнадцять років», або «ідеолог українофобії та організатор військових злочинів, вбитий під час визволення Луганську ВСУ», або «воєнний злочинець, визнаний винним у вбивстві мирного населення, узятого у заручники у Донецьку». Але то буде колись.

У минулому році видавництво Діскурсус, наче…